Sosna pospolita 'Hibernia'

Sosna pospolita 'Hibernia' Pinus sylvestris 'Hibernia'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus sylvestris 'Hibernia'
Karłowa, mocno zagęszczona odmiana o krótkich, niebieskozielonych, gęsto ułożonych na pędach igłach. Początkowo utrzymuje kulisty nieregularny pokrój, po kilku latach może wykształcać przewodnik, wypiętrzać się i tworzyć formę szerokostożkową. Rocznie przyrasta o 5-10 centymetrów, by po 10 latach osiągnąć ok. 1 m wysokości. Z biegiem lat może dorosnąć do 3 m wysokości i 2 m szerokości.
Odmiana polecana do ogrodów jako soliter a także do nasadzeń w grupie roślin zróżnicowanych pod względem pokroju lub barwy. Nadaje się także do większych ogrodów skalnych i wrzosowych. Wymaga stanowiska słonecznego i przepuszczalnej, niezbyt mokrej, lekko kwaśnej gleby. Toleruje krótkotrwałą suszę, dobrze znosi mrozy.
Odmiana powstała w niemieckiej szkółce Jeddeloh Baumschule w latach 60. XX w., a w 1975 r. została przez tę szkółkę wprowadzona do obrotu.

Napisz swoją recenzję

Sosna pospolita 'Hibernia'

Sosna pospolita 'Hibernia'

Pinus sylvestris 'Hibernia' Karłowa, mocno zagęszczona odmiana o krótkich, niebieskozielonych, gęsto ułożonych na pędach igłach. Początkowo utrzymuje kulisty nieregularny pokrój, po kilku latach może wykształcać przewodnik, wypiętrzać się i tworzyć formę szerokostożkową. Rocznie przyrasta o 5-10 centymetrów, by po 10 latach osiągnąć ok. 1 m wysokości. Z biegiem lat może dorosnąć do 3 m wysokości i 2 m szerokości. Odmiana polecana do ...