Bez czarny 'Black Lace'

Bez czarny 'Black Lace' Sambucus nigra 'Black Lace'

25,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model 20 - 40 cm

Sambucus nigra 'Black Lace'

  Bardzo dekoracyjna i atrakcyjna odmiana bzu czarnego o sztywnych pędach i kopułowym pokroju. Szybko rosnąca, dorastająca do 3 m wysokości i podobnej szerokości. Ma bardzo ozdobne, pierzaste,  mocno powcinane, błyszczące, ciemno-purpurowe liście, czasami prawie czarne.  Kontrastem dla liści są bardzo dekoracyjne  kwiaty pojawiające się na przełomie maja i czerwca. Kwiaty mają kolor różowy, które zebrane są  w duże, płaskie, baldachowate kwiatostany, pod koniec kwitnienia wybarwiają się na kolor blado-różowy. Atrakcyjne dla tej rośliny są również czarne, błyszczące owoce, które bardzo długo zdobią krzew. Roślina preferuje stanowisko słoneczne oraz półcieniste. Roślina tolerancyjna na warunki glebowe, jednak ważne aby gleba była umiarkowanie wilgotna. Krzew w pełni mrozoodporny. Zastosowanie:  Niewątpliwie ciekawa propozycja do ogrodów angielskich, japońskich, nowoczesnych i rustykalnych. Świetnie prezentuje się też w ogrodzie żwirowym jako soliter, szczególnie wtedy, gdy żwirek ma jasny kolor. Ciekawostki: Roślina posiada specyficzny zapach, który odstrasza szczury, myszy, nornice, a także komary i muchy. 

  • Pojemnik C1,5
  • Model 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Bez czarny 'Black Lace'

Bez czarny 'Black Lace'

Sambucus nigra  'Black Lace'   Bardzo dekoracyjna i atrakcyjna odmiana bzu czarnego o sztywnych pędach i kopułowym pokroju. Szybko rosnąca, dorastająca do 3 m wysokości i podobnej szerokości. Ma bardzo ozdobne, pierzaste,  mocno powcinane, błyszczące, ciemno-purpurowe liście, czasami prawie czarne.  Kontrastem dla liści są bardzo dekoracyjne  kwiaty pojawiające się na przełomie maja i czerwca. Kwiaty mają kolor różowy, które zebrane ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »