Fylostachys niski

Fylostachys niski Phyllostachys humilis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Phyllostachys humilis


 

Bambus ten należy bez wątpienia do najbardziej odpornych, co potwierdzają co prawda jeszcze nieliczne, ale bardzo ciekawe sukcesy w uprawie w naszym klimacie. Rośnie bardzo dynamicznie, tworząc bardzo gęste kępy, osiągające do 5 metrów wysokości. W nieco cieplejszych krajach, na zachodnie Niemiec, w Belgii czy Holandii bambusy te rosną wspaniale, w Polsce szkodzić mogą im siarczyste mrozy oraz bezśnieżne zimy. Stanowisko dla bambusów powinno być umiarkowanie wilgotne, słoneczne. Najlepsza gleba będzie posiadać lekko kwaśny odczyn (ewentualnie obojętny), powinna być żyzna i przepuszczalna. Bambusy posiadają wiele zastosowań – mogą współtworzyć piękne trawiaste kompozycje, być częścią tradycyjnych klombów lub formować samodzielnie duże i rozłożyste kępy.

 

W sprzyjających warunkach można z bambusa uformować żywopłot, jeśli będziemy go ciąć systematycznie, będzie się ładnie zagęszczał i rozkrzewiał. W chłodniejszych regionach z powodzeniem można także hodować bambusy w donicy, wynoszone na sezon na dwór do ogrodu, czy na taras, chowane na okres największych spadków temperatur. Gatunek ten wytrzymuje mrozy około – 25 stopni Celsjusza, jego uprawa powinna więc udawać się w cieplejszych regionach Polski, na południowym-zachodzie kraju oraz nad morzem. Młode sadzonki radzimy zimować w nieogrzewanych pomieszczeniach w domu lub bardzo dobrze okrywać, zadomowione i dobrze ukorzenione kępy powinny już poradzić sobie z naszymi zimami w gruncie, na dworze.


Napisz swoją recenzję

Fylostachys niski

Fylostachys niski

Phyllostachys humilis   Bambus ten należy bez wątpienia do najbardziej odpornych, co potwierdzają co prawda jeszcze nieliczne, ale bardzo ciekawe sukcesy w uprawie w naszym klimacie. Rośnie bardzo dynamicznie, tworząc bardzo gęste kępy, osiągające do 5 metrów wysokości. W nieco cieplejszych krajach, na zachodnie Niemiec, w Belgii czy Holandii bambusy te rosną wspaniale, w Polsce szkodzić mogą im siarczyste mrozy oraz ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »