Sosna wejmutka 'Pygmaea'

Sosna wejmutka 'Pygmaea' Pinus strobus 'Pygmaea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus strobus 'Pygmaea'
Karłowa odmiana o płaskokulistym, zwartym pokroju. Rocznie przyrasta zaledwie o 5-7 cm, a po 10 latach dorasta do ok. 0,7 m wysokości i 1,5 m szerokości. Igły długości 6-8 cm, proste, delikatne, cienkie, srebrnozielone.
Niewielkie rozmiary i kulisty kształt odmiany 'Pygmaea' sprawiają, że doskonale nadaje się ona do kompozycji pokrojowych, do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do pojemników. Nie ma dużych wymagań glebowych, preferuje gleby przepuszczalne, średnio żyzne i umiarkowanie wilgotne. Toleruje okresową suszę, dobrze zimuje. Należy ją sadzić w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu.

Napisz swoją recenzję

Sosna wejmutka 'Pygmaea'

Sosna wejmutka 'Pygmaea'

Pinus strobus 'Pygmaea' Karłowa odmiana o płaskokulistym, zwartym pokroju. Rocznie przyrasta zaledwie o 5-7 cm, a po 10 latach dorasta do ok. 0,7 m wysokości i 1,5 m szerokości. Igły długości 6-8 cm, proste, delikatne, cienkie, srebrnozielone. Niewielkie rozmiary i kulisty kształt odmiany 'Pygmaea' sprawiają, że doskonale nadaje się ona do kompozycji pokrojowych, do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do pojemników. Nie ma dużych ...