Glicynia kwiecista 'Honbeni'

Glicynia kwiecista 'Honbeni' Wisteria floribunda 'Honbeni'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Wisteria floribunda 'Honbeni'


 

Efektowna odmiana glicynii, charakteryzująca się różowym kolorem kwiatów! To właśnie kolor kwiatów czyni ten kultywar wyjątkowym, ponieważ zdecydowana większość dostępnych obecnie na rynku odmian posiada kwiaty w kolorze białym lub jednym z odcieni koloru fioletowego. Odmiana ‘Honbeni’ wyłamuje się dosyć wyraźnie na tym tle, przez co jest coraz częściej poszukiwana nie tylko przez kolekcjonerów ale również osoby amatorsko zajmujące się ogrodem przydomowym. Rośnie średnio silnie jak na glicynię, ale w porównaniu z większością pnączy uprawianych w Polsce jej wzrost należy określić jako dynamiczny. Wybarwienie kwiatów nie jest stałe – w miejscach mniej lub bardziej zacienionych kwiatostany będą białe lub lekko jedynie zaróżowione, do uzyskania ładnej, intensywnie różowej barwy należy sadzić te rośliny w miejscach jak najlepiej nasłonecznionych. Wisterie łatwo adaptują się do nowych miejsc, prędko rozpoczynając bujny wzrost.

 

Mogą z powodzeniem rosnąć nawet na słabszych glebach dzięki symbiozie z bakteriami asymilującymi azot atmosferyczny. W ogrodach glicynie rosnąć mogą przy wszelkich podporach, o ile będą one w stanie utrzymać szybko przyrastający ciężar grubych pędów tej rośliny. Silna kratownica, metalowa pergola czy wręcz stare, obumierające drzewo to najlepsze rusztowania dla tego pnącza. W młodości, jak wiele roślin nierodzimych może cierpieć w wyniku silnych mrozów, a także późnych przymrozków, które są charakterystyczne dla naszego klimatu. Konieczne jest więc okrywanie sadzonek, mających mniej niż 50 – 100 cm wysokości, pełną mrozoodporność osiągają rośliny, których przynajmniej część pędów jest już silnie zdrewniała.


Napisz swoją recenzję

Glicynia kwiecista 'Honbeni'

Glicynia kwiecista 'Honbeni'

Wisteria floribunda 'Honbeni'   Efektowna odmiana glicynii, charakteryzująca się różowym kolorem kwiatów! To właśnie kolor kwiatów czyni ten kultywar wyjątkowym, ponieważ zdecydowana większość dostępnych obecnie na rynku odmian posiada kwiaty w kolorze białym lub jednym z odcieni koloru fioletowego. Odmiana ‘Honbeni’ wyłamuje się dosyć wyraźnie na tym tle, przez co jest coraz częściej poszukiwana nie tylko przez ...