Ambrowiec amerykański  'Worplesdon'

Ambrowiec amerykański 'Worplesdon' Liquidambar styraciflua 'Worplesdon'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 70-90cm

Liquidambar styraciflua 'Worplesdon'

      Drzewo to dorasta do 15 m wysokości i posiada regularną, stożkowatą koronę. Pędy pokryte są korkowatymi listewkami, dobrze widocznymi w stanie bezlistnym. Liście ma podobne do klonów, z którymi jednak nie jest w ogóle spokrewniony i w odróżnieniu od nich są one ułożone skrętolegle na pędach, a nie naprzeciwko. Zawiązuje kuliste, nieco kolczaste owocostany. Odmiana ta wyróżnia się bardziej intensywnym przebarwieniem liści w jesieni na kolor czerwony i pomarańczowy. Należy sadzić w miejscach słonecznych, gdyż lepiej się w nich wybarwia i na glebach o lekko kwaśnym odczynie, średnio wilgotnych, przepuszczalnych i żyznych.

      Zastosowanie: Bardzo dekoracyjne drzewo, nadaje się do sadzenia w dużych ogrodach i w parkach, gdyż atrakcyjnie przebarwia liście w jesieni i efektownie wygląda w kompozycjach z innymi drzewami o barwnych liściach jak i z zimozielonymi drzewami iglastymi.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 70-90cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański  'Worplesdon'

Ambrowiec amerykański 'Worplesdon'

Liquidambar styraciflua 'Worplesdon'       Drzewo to dorasta do 15 m wysokości i posiada regularną, stożkowatą koronę. Pędy pokryte są korkowatymi listewkami, dobrze widocznymi w stanie bezlistnym. Liście ma podobne do klonów, z którymi jednak nie jest w ogóle spokrewniony i w odróżnieniu od nich są one ułożone skrętolegle na pędach, a nie naprzeciwko. Zawiązuje kuliste, nieco kolczaste owocostany. Odmiana ta wyróżnia się bardziej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »