Franklinia amerykańska

Franklinia amerykańska Franklinia alatamaha

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-50cm

Franklinia alatamaha


        To unikatowe drzewo bardzo rzadko spotykane. Piękny egzemplarz możemy spotkać w Ogrodzie Botanicznym w Rogowie. Jego piękne, ciemne skrętolegle leżące liście, o odwrotnie jajowatym, lancetowatym pokroju nadają tej roślinie majestatyczny wygląd. Przebarwiają się one jesienią na piękny, purpurowy kolor. Egzemplarz ten pięknie kwitnie we wrześniu.  Ma białe płatkowe kwiaty z żółtymi pręcikami w środku.  W naturalnych stanowiskach dorasta do około 20 metrów wysokości, ale w naszych ogrodach wzrost ten będzie mniejszy, maksymalnie do 10 metrów.  Pokrój ma krzaczasty, szeroki.

Stanowisko: Roślina nadaje się do ciepłych miejsc w ogrodzie. Miejsc słonecznych, osłoniętych od wiatru.  Lubi dość kwaśna glebę o pH 5-6.  Bardzo dobrze jest podsypać ją korą.  Gleba najlepiej żeby była żyzna, przepuszczalna. Nie lubi nadmiaru wody po deszczach dlatego dobrze jakby była drenowana.

Zastosowanie: Nadaje się jako unikatowe wręcz drzewo do każdego ogrodu przydomowego.   Posadzenie go  na posesji sprawi , że nasz ogród stanie się niemal ogrodem botanicznym i będzie jedyny niepowtarzalny.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-50cm

Napisz swoją recenzję

Franklinia amerykańska

Franklinia amerykańska

Franklinia alatamaha         To unikatowe drzewo bardzo rzadko spotykane. Piękny egzemplarz możemy spotkać w Ogrodzie Botanicznym w Rogowie. Jego piękne, ciemne skrętolegle leżące liście, o odwrotnie jajowatym, lancetowatym pokroju nadają tej roślinie majestatyczny wygląd. Przebarwiają się one jesienią na piękny, purpurowy kolor. Egzemplarz ten pięknie kwitnie we wrześniu.  Ma białe płatkowe kwiaty z żółtymi pręcikami w ...