Fotergilla Gardena

Fotergilla Gardena Fothergilla gardenii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-50cm

Fothergilla gardenii

Niewysoki krzew znany w hodowli już od bardzo dawna, został odkryty przez Aleksandra Gardena z USA, a do handlu wprowadzony w roku 1765. Mimo to jest bardzo rzadko spotykaną u nas rośliną. Cechuje się powolnym wzrostem i wyprostowaną, krzaczastą budową, czasem przybiera półkolisty pokrój. Gatunek ten posiada liście bardzo przypominające kształtem liście olchy stąd też inna polska nazwa tego gatunku – fotergilla olszo listna. W sezonie liście są ciemnozielone, za to na jesieni przebarwiają się na całą paletę barw od pomarańczowych, przez żółte, po czerwone, co stanowi wspaniały akcent kolorystyczny w jesiennym ogrodzie.

 

Kwiaty rozwijają się wraz z liśćmi lub tuż przed nimi, są białe, zebrane w kwiatostany o długości do 8 cm i w kształcie szczotek do butelek. Wydzielają one ładny, przyjemny zapach. Okres kwitnienia przypada zwykle na przełom kwietnia i maja. Fotergilla gardena najlepiej prezentuje się jako soliter, szczególnie rosnąć na obrzeżach oczek wodnych lub niewielkich strumyków, jest rośliną stworzoną do sadzenia w małych ogródkach przydomowych, co nie znaczy, że nie można ją sadzić w parkach lub na wrzosowiskach. Jest rośliną bardzo tolerancyjną co do gleby, może rosnąć na każdym rodzaju gleby bogatej w próchnicę i o lekko kwaśnym pH. Podłoże pod uprawę powinno być umiarkowanie wilgotne, a stanowisko słoneczne lub półcieniste. Starsze rośliny są prawie całkowicie odporne na mróz, jednakże młodsze wymagają okrywania na zimę. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-50cm

Napisz swoją recenzję

Fotergilla Gardena

Fotergilla Gardena

Fothergilla gardenii Niewysoki krzew znany w hodowli już od bardzo dawna, został odkryty przez Aleksandra Gardena z USA, a do handlu wprowadzony w roku 1765. Mimo to jest bardzo rzadko spotykaną u nas rośliną. Cechuje się powolnym wzrostem i wyprostowaną, krzaczastą budową, czasem przybiera półkolisty pokrój. Gatunek ten posiada liście bardzo przypominające kształtem liście olchy stąd też inna polska nazwa tego gatunku – fotergilla ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »