Forsycja zielona  'Bronxensis'

Forsycja zielona 'Bronxensis' Forsythia viridissima 'Bronxensis'

10,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15-60cm

Forsythia viridissima 'Bronxensis'


Bardzo ciekawy, niski i mocno zwarty krzew, zwracający na siebie uwagę przede wszystkim ciemną zielenią gęstych liści. Podczas kwitnienia wygląda bardzo ujmująco, jednak głównym zastosowaniem tej odmiany jest opłażanie, okrywanie powierzchni. Roślina ta, jako że dorasta tylko do około 50 cm wysokości, rzadko wyżej, sprawdza się znakomicie w formie gęsto sadzonych powierzchni, tworzy tam zwarty zielony „płaszcz”. Liście tej forsycji są mocno ząbkowane, lekko błyszczące.

 

W przeciwieństwie do innych odmian tego pięknego krzewu, nie musi rosnąć w pełnym słońcu, wręcz przeciwnie, bardzo dobrze sprawdza się w półcieniu lub nawet na umiarkowanie ocienionych w ciągu całego dnia powierzchniach. Młode rośliny sadzone w najchłodniejszych regionach kraju najlepiej jest okryć na zimę. Starsze rośliny nie wymagają zabezpieczenia.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15-60cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja zielona  'Bronxensis'

Forsycja zielona 'Bronxensis'

Forsythia viridissima 'Bronxensis' Bardzo ciekawy, niski i mocno zwarty krzew, zwracający na siebie uwagę przede wszystkim ciemną zielenią gęstych liści. Podczas kwitnienia wygląda bardzo ujmująco, jednak głównym zastosowaniem tej odmiany jest opłażanie, okrywanie powierzchni. Roślina ta, jako że dorasta tylko do około 50 cm wysokości, rzadko wyżej, sprawdza się znakomicie w formie gęsto sadzonych powierzchni, tworzy tam zwarty ...