Jałowiec płożący 'Grey Pearl'

Jałowiec płożący 'Grey Pearl' Juniperus horizontalis 'Grey Pearl'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus horizontalis 'Grey Pearl'


 

Ładny, karłowaty krzew iglasty o wzniesionych pędach, wyselekcjonowany w Dani w roku 1970. Charakteryzuje się dość powolnym wzrostem, dorasta maksymalnie do 30 cm wysokości i do około 80 cm – 1m szerokości. Pozwala to na sadzenie go w celach ozdobnych w niedużych ogródkach skalnych, na wrzosowiskach lub skarpach. Odmiana ta posiada bardzo gęste, pierzasto rozgałęzione pędy. Igły są bardzo drobne, do 4 mm długości, odznaczają się niezwykle atrakcyjnym szaro-zielono-niebieskim kolorem, który może się nieznacznie zmieniać w ciągu roku. Poszczególne pędy z licznymi gałązkami przywodzą na myśl miniaturowe choineczki. Jałowiec płożący ‘Grey Pearl’ mimo, że nie jest już młodą odmianą, nadal nie traci na wartości i chętnie jest sadzony w ogrodach.

 

Jego niewielkie rozmiary być może nie pozwalają na wykorzystanie go w celu zadarniania większych powierzchni, jednakże jest bardzo cennym i efektownym dodatkiem do rabat z innymi karłowymi roślinami iglastymi. Za jego uprawą przemawia również fakt, że jest to roślina bardzo tolerancyjna, bez szczególnych wymagań, nie kłopotliwa w uprawie. Jałowiec ten lubi wprawdzie gleby piaszczyste, ale do prawidłowego wzrostu wystarczą mu przeciętne gleby ogrodowe. Preferuje również podłoża suche i lekkie, ale dobrze rośnie także na umiarkowanie wilgotnych. Najlepiej sadzić go w pełnym słońcu, wówczas też jego ciekawe wybarwienie będzie bardziej intensywne. Jest całkowicie mrozoodporny i nie wymaga okrywania na zimę. Ponadto nie wymaga żadnego przycinania ani formowania, co jest również dużym atutem. 


Napisz swoją recenzję

Jałowiec płożący 'Grey Pearl'

Jałowiec płożący 'Grey Pearl'

Juniperus horizontalis 'Grey Pearl'   Ładny, karłowaty krzew iglasty o wzniesionych pędach, wyselekcjonowany w Dani w roku 1970. Charakteryzuje się dość powolnym wzrostem, dorasta maksymalnie do 30 cm wysokości i do około 80 cm – 1m szerokości. Pozwala to na sadzenie go w celach ozdobnych w niedużych ogródkach skalnych, na wrzosowiskach lub skarpach. Odmiana ta posiada bardzo gęste, pierzasto rozgałęzione pędy. Igły są ...