Forsycja pośrednia 'Minigold'

Forsycja pośrednia 'Minigold' Forsythia intermedia 'Minigold'

9,50 zł

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 20-60cm

Forsythia intermedia 'Minigold'

 


 

 

Kompaktowy krzew, bardzo intensywnie kwitnący na początku wiosny. Jego specyfika wzrostu czyni go nawet bardzo dobrym wyborem do uprawy w pojemnikach, dużych donicach itp. Osiąga wymiary metr wysokości na metr szerokości, jednakże aby był gęsty i zwarty wymaga lekkiego przycinana po przekwitnięciu.

 

Dobrze, bujnie rośnie w półcieniu ale jak większość forsycji najlepiej kwitnie w pełnym słońcu – wymaga jednak dostatecznie wilgotnej gleby, przy czym trzeba uważać aby rośliny nie przelać! Sprawdza się na rabatach, jako element niskich, strzyżonych (ale także nie formowanych) żywopłotów. Można obsadzać nią również wszelkiego rodzaju skarpy, nawet w dużym zagęszczeniu – wtedy efekt estetyczny podczas kwitnienia jest wręcz piorunujący!

  • Pojemnik C1,5, C2
  • Model Wys. 20-60cm

Napisz swoją recenzję

Forsycja pośrednia 'Minigold'

Forsycja pośrednia 'Minigold'

Forsythia intermedia 'Minigold'       Kompaktowy krzew, bardzo intensywnie kwitnący na początku wiosny. Jego specyfika wzrostu czyni go nawet bardzo dobrym wyborem do uprawy w pojemnikach, dużych donicach itp. Osiąga wymiary metr wysokości na metr szerokości, jednakże aby był gęsty i zwarty wymaga lekkiego przycinana po przekwitnięciu.   Dobrze, bujnie rośnie w półcieniu ale jak większość forsycji najlepiej kwitnie w ...