Ambrowiec amerykański  'Gumball'

Ambrowiec amerykański 'Gumball' Liquidambar styraciflua 'Gumball'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. Forma Pienna 50-60 cm

Liquidambar styraciflua 'Gumball'

Bardzo ciekawa, kulista forma ambrowca amerykańskiego! Drzewo to jest spotykane najczęściej w formie szczepionej na wysokiej nóżce, tworzy idealną, gęstą kulę, której nie trzeba w ogóle przycinać w celu utrzymania jej kształtu! Roślina dobrze rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych a jednocześnie dostatecznie wilgotnych, nie przesychających.

 

Ciekawostką tej odmiany jest piękne przebarwienie liści w okresie jesiennym, ulistnienie przybiera wtedy kolory od żywo pomarańczowego do mocno czerwonego, całość formy i koloru jesiennego jest tak unikatowa, że przyciąga wzrok z daleka! Aby jednak uzyskać tak intensywne przebarwienie ambrowiec nasz musi rosnąć na miejscu dobrze nasłonecznionym, w glebie co najmniej obojętnej lub lekko kwaśnej! W przypadku gleb o odczynie zasadowym  przebarwienie nie będzie już tak spektakularne. Drzewo to nie wymaga właściwie żadnej opieki w trakcie sezonu wegetacyjnego, świetnie nadaje się do obsadzania wąskich uliczek w parkach, deptaków, placyków przed reprezentacyjnymi budynkami. Formuje idealną kulę i nadaje przestrzeni pewien rodzaj uporządkowania, szczególnie jeśli posadzimy kilka egzemplarzy obok siebie.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. Forma Pienna 50-60 cm

Napisz swoją recenzję

Ambrowiec amerykański  'Gumball'

Ambrowiec amerykański 'Gumball'

Liquidambar styraciflua 'Gumball' Bardzo ciekawa, kulista forma ambrowca amerykańskiego! Drzewo to jest spotykane najczęściej w formie szczepionej na wysokiej nóżce, tworzy idealną, gęstą kulę, której nie trzeba w ogóle przycinać w celu utrzymania jej kształtu! Roślina dobrze rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych a jednocześnie dostatecznie wilgotnych, nie przesychających.   Ciekawostką tej odmiany jest piękne ...