Figowiec pospolity

Figowiec pospolity Ficus carica

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ficus carica

       Jest to drzewo pochodzące z Basenu Morza Śródziemnego.  Jest to gatunek z rodziny morwowatych.  Charakteryzuje się dużymi klapowanymi liśćmi, których długość sięga nawet 20 centymetrów.  Kwitnie wiosną.  Później na miejscach kwiatów pojawiają się owoce podobne do gruszki. Ich waga sięga do około 10 dkg. Są koloru zielonego lub lekko purpurowego.  Mają bardzo smaczny smak.  Preferuje miejsca słoneczne, ciepłe.

W Azji dorasta do 15 metrów w ciągu 100 lat. Koronę mają szeroką, stożkową.

Zastosowanie:  Może być sadzony w ozdobnych donicach na podłożu piaszczystym lekko gliniastym. Nadaje się również do przydomowych ogrodów. Należy go okrywać na zimę ponieważ nie jest mrozoodporny.

Napisz swoją recenzję

Figowiec pospolity

Figowiec pospolity

Ficus carica        Jest to drzewo pochodzące z Basenu Morza Śródziemnego.  Jest to gatunek z rodziny morwowatych.  Charakteryzuje się dużymi klapowanymi liśćmi, których długość sięga nawet 20 centymetrów.  Kwitnie wiosną.  Później na miejscach kwiatów pojawiają się owoce podobne do gruszki. Ich waga sięga do około 10 dkg. Są koloru zielonego lub lekko purpurowego.  Mają bardzo smaczny smak.  Preferuje miejsca słoneczne, ciepłe. W ...