Hortensja miękkowłosa 'Bretschneideri'

Hortensja miękkowłosa 'Bretschneideri' Hydrangea heteromalla 'Bretschneideri'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Hydrangea heteromalla 'Bretschneideri'


 

Piękna, ale bardzo rzadko spotykana w naszych ogrodach hortensja, której ojczyzną jest Nepal. Jak na hortensje charakteryzuje się zdumiewającą wielkością, w miejscach skąd pochodzi potrafi dorastać do 7m wysokości przybierając formę niskiego drzewka, natomiast u nas też nie można narzekać, gdyż dorasta nawet do 5 m wysokości. Jej pokrój również robi nie lada wrażenie, pędy są wyprostowane i wzniesione, co sprawia, że wydaje się ona jeszcze większa. Liście tej odmiany są wydłużone, podłużne lub owalne, ostro zakończone i intensywnie zielone. 


Kwitnienie rozpoczyna się zwykle już w maju, a pąki kwiatowe znajdują się na tegorocznych pędach, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że przemarzną w zimie i hortensja nie zakwitnie, natomiast groźne mogą być majowe przymrozki, które mogą uszkodzić zawiązane już pąki. Kwiaty są białe, zebrane w luźne, płaskie kwiatostany sięgające do 15 cm średnicy, wewnątrz znajdują się drobne kwiaty płodne, okolone z zewnątrz dużymi kwiatami płonymi. Kwiaty z czasem delikatnie różowieją, wydzielają też bardzo przyjemny, delikatny, słodki zapach. Hortensja ta najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, może jednak być też sadzona w półcieniu. Jest bardzo mrozoodporna, nie wymaga okrywania na zimę. Preferuje gleby lekko kwaśne, żyzne i umiarkowanie wilgotne. Cięć należy dokonywać raz w roku, po kwitnieniu. Odmiana ta może być sadzona pojedynczo lub w grupach, w zestawieniach kolorystycznych z roślinami o ciemniej zabarwionych kwiatach. 


Napisz swoją recenzję

Hortensja miękkowłosa 'Bretschneideri'

Hortensja miękkowłosa 'Bretschneideri'

Hydrangea heteromalla  'B retschneideri'   Piękna, ale bardzo rzadko spotykana w naszych ogrodach hortensja, której ojczyzną jest Nepal. Jak na hortensje charakteryzuje się zdumiewającą wielkością, w miejscach skąd pochodzi potrafi dorastać do 7m wysokości przybierając formę niskiego drzewka, natomiast u nas też nie można narzekać, gdyż dorasta nawet do 5 m wysokości. Jej pokrój również robi nie lada wrażenie, pędy są ...