Ewodia chińska

Ewodia chińska Evodia Hupehensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-15cm

Evodia Hupehensis

   Drzewo to pochodzi z Chin oraz Korei i osiąga w swojej ojczyźnie do około 20 m wysokości, w Polsce dorasta do kilku metrów. Często rozgałęzia się nisko nad ziemią na kilka konarów lub tworzy krótki pień i szeroką koronę. Korowina pnia jest szara i gładka, podobnie jak u buka. Liście przypominają kształtem liście jesiona, duże, ciemnozielone od góry, od spodu jaśniejsze, po roztarciu wydzielają mocny zapach, jesienią żółte. Kwiaty drobne, białe, miododajne, przyjemnie pachnące, zebrane w baldachogrona na końcach pędów, średnicy około 10-15 cm, pionowo wzniesione do góry ponad przewisającymi liśćmi i ładnie kontrastujące z ich zielenią. Kwitnie w lipcu i sierpniu. Pod koniec sierpnia wytwarza czerwonobrązowe owoce.

Uprawa i zastosowanie:

    Cenne drzewo ze względu na późne, dość obfite i bardzo efektowne kwitnienie, późno zawiązuje kwiaty, jako jedno z ostatnich drzew rosnących w naszym klimacie, wówczas gdy już niemal wszystkie inne gatunki drzew zakończyły kwitnienie. Jesienią drzewo jest również atrakcyjne ze względu na kontrastowo zabarwione owocostany. W młodości może nieco przemarzać, starsze drzewa są mrozoodporne. Bardzo dobra roślina pszczelarska. Najładniej wygląda sadzona pojedynczo, w miejscach z daleka widocznych. Należy sadzić na glebach przepuszczalnych i niezbyt wilgotnych, żyznych, o odczynie lekko kwaśnym do zasadowego, w miejscach nasłonecznionych, choć znosi także niewielkie zacienienie. Roślina ciepłolubna.

 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.10-15cm

Napisz swoją recenzję

Ewodia chińska

Ewodia chińska

Evodia Hupehensis    Drzewo to pochodzi z Chin oraz Korei i osiąga w swojej ojczyźnie do około 20 m wysokości, w Polsce dorasta do kilku metrów. Często rozgałęzia się nisko nad ziemią na kilka konarów lub tworzy krótki pień i szeroką koronę. Korowina pnia jest szara i gładka, podobnie jak u buka. Liście przypominają kształtem liście jesiona, duże, ciemnozielone od góry, od spodu jaśniejsze, po roztarciu wydzielają mocny zapach, jesienią ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »