Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens'

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens' Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens'
Jest to wolno rosnąca, karłowa odmiana cyprysika groszkowego o bardzo gęstym, zwartym, stożkowym pokroju. Dziesięcioletnie rośliny dorastają do 80 cm wysokości i podobnej szerokości. Młode przyrosty lekko żółte, z wiekiem stają się ciemnozielone, dzięki czemu wiosną krzew zmienia barwę na żółtawą, a późnym latem staje się intensywnie zielony.
'Plumosa Flavescens', ze względu na mocne zagęszczenie pędów i dobrą reakcję na cięcie, doskonale nadaje się do formowania w oryginalne kształty. Bez strzyżenia rośnie w formie szerokiego stożka, który doskonale nadaje się do kompozycji, a także na obwódki. Polecany do ogrodów przydomowych, skalnych, a także do ogrodów japońskich. Odmiana tolerancyjna w stosunku do gleby, dobrze rośnie na przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych glebach ogrodowych. Na glebach żyznych, bardzo zasobnych, może rosnąć nieco mocniej. Nie jest wymagająca w stosunku do odczynu gleby, znosi szeroki zakres pH. Preferuje stanowisko słoneczne.

Stara japońska odmiana, do Europy sprowadzona w 1866 r. przez Philipa Franza von Siebolda, do handlu wprowadzona w 1874 r. przez holenderską szkółkę de Vos.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens'

Cyprysik groszkowy 'Plumosa Flavescens'

Chamaecyparis pisifera 'Plumosa Flavescens' Jest to wolno rosnąca, karłowa odmiana cyprysika groszkowego o bardzo gęstym, zwartym, stożkowym pokroju. Dziesięcioletnie rośliny dorastają do 80 cm wysokości i podobnej szerokości. Młode przyrosty lekko żółte, z wiekiem stają się ciemnozielone, dzięki czemu wiosną krzew zmienia barwę na żółtawą, a późnym latem staje się intensywnie zielony. 'Plumosa Flavescens' , ze względu na mocne ...