Enkiant dzwonkowaty

Enkiant dzwonkowaty Enkianthus campanulatus

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-40 cm

Enkianthus campanulatus

 


 

Ten pochodzący z Japonii krzew wyróżnia się w ogrodzie głównie podczas pory kwitnienia (maj, czerwiec). Wtedy roślina obsypana jest licznymi kwiatami przypominającymi małe dzwoneczki, barwy białoróżowej pokryte czerwonymi prążkami – wygląda to naprawdę niesamowicie!

 

 Inny aspekt piękna tej rośliny to bardzo intensywne przebarwianie się jesienią, liście przybierają kolory od żółtego do mocno czerwonego. W swojej ojczyźnie roślina ta dorasta nawet do 10 metrów! U nas jest zdecydowanie niższym krzewem, dorasta w sprzyjających warunkach do 2,5-3 metrów wysokości i podobnej szerokości.

 

Najlepiej sadzić go w towarzystwie innych krzewów, w miejscach osłoniętych gdyż w bardzo mroźne zimy może zostać uszkodzony. Wymaga gleby kwaśnej, średnio wilgotnej oraz stanowiska półcienistego, choć na pełnym słońcu także sobie radzi. Może być sadzony jako roślina miododajna!

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-40 cm

Napisz swoją recenzję

Enkiant dzwonkowaty

Enkiant dzwonkowaty

Enkianthus campanulatus     Ten pochodzący z Japonii krzew wyróżnia się w ogrodzie głównie podczas pory kwitnienia (maj, czerwiec). Wtedy roślina obsypana jest licznymi kwiatami przypominającymi małe dzwoneczki, barwy białoróżowej pokryte czerwonymi prążkami – wygląda to naprawdę niesamowicie!     Inny aspekt piękna tej rośliny to bardzo intensywne przebarwianie się jesienią, liście przybierają kolory od żółtego do ...