Jałowiec chiński 'Blue Point'

Jałowiec chiński 'Blue Point' Juniperus chinensis 'Blue Point

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Juniperus chinensis 'Blue Point'


 

Ta ciekawa pod wieloma względami odmiana została wyselekcjonowana w 1973 roku w USA. Jej głównym atutem od samego początku była i jest piękna, wyróżniająca się spośród zwykłej zieleni, stalowo niebieska kolorystyka. Odmiana charakteryzuje się szybkim wzrostem, a docelowo może osiągać nawet 5 m wysokości przy 1 m średnicy u podstawy. Tworzy ona drzewka o kolumnowym lub stożkowym pokroju ale o nieregularnej powierzchni, a to dlatego, że główne pędy boczne wyrastają w górę pod kątem ostrym do stożkowej powierzchni całej rośliny. Cała korona jest jednak bardzo gęsta i zwarta, a pędy bardzo bogato ulistnione. Co interesujące odmiana ta posiada dwa rodzaje igieł, początkowo pędy są wyposażone w ulistnienie igiełkowate, później zaś łuskowate, ale oba rodzaje ulistnienia mają intensywny stalowoniebieski odcień. W pewnym stopniu jest ona uzależniony od stanowiska, im więcej słońca tym kolory intensywniejsze.

 

Odmiana ta doskonale prezentuje się na rabatach w towarzystwie wrzosów lub też niewysokich, ale ładnie kwitnących bylin, ponadto odpowiada jej również sąsiedztwo innych iglaków takich jak żywotniki lub niskie jałowce, szczególnie o innej barwie igieł. Odmiana ‘Blue Point’ jest bardzo tolerancyjna na warunki uprawy, można ją hodować nawet na słabych, piaszczystych i suchych glebach. Najlepiej jednak będzie rosnąć na przeciętnych glebach ogrodowych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych. Preferuje stanowiska słoneczne i ciepłe, ale jest rośliną całkowicie mrozoodporną w naszych warunkach klimatycznych. 


  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec chiński 'Blue Point'

Jałowiec chiński 'Blue Point'

Juniperus chinensis 'Blue Point'   Ta ciekawa pod wieloma względami odmiana została wyselekcjonowana w 1973 roku w USA. Jej głównym atutem od samego początku była i jest piękna, wyróżniająca się spośród zwykłej zieleni, stalowo niebieska kolorystyka. Odmiana charakteryzuje się szybkim wzrostem, a docelowo może osiągać nawet 5 m wysokości przy 1 m średnicy u podstawy. Tworzy ona drzewka o kolumnowym lub stożkowym pokroju ale ...