Świerk pospolity 'Goblin'

Świerk pospolity 'Goblin' Picea abies 'Goblin'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Picea abies 'Goblin'

 

Jedna z ciekawszych, karłowych odmian świerku pospolitego. Jak na odmianę karłową ‘Goblin’ charakteryzuje się naprawdę szybkim tempem wzrostu, rocznie może przyrastać nawet o 10 cm, choć wraz z wiekiem wzrost stopniowo spowalnia. Docelowo osiąga rozmiary nawet do 1m wysokości i około 1,5 m szerokości, ale dopiero po pewnym czasie pokrój rośliny staje się bardziej spłaszczony, początkowo jest on przez długi czas niemal kulisty.

Nazwa odmiany ‘Goblin’ raczej marnie odzwierciedla jej prawdziwą naturę, ponieważ odmiana ta wcale nie jest jak goblin odrażająca, a wręcz przeciwnie, wygląda naprawdę uroczo. Korona jest bardzo zwarta i gęsta, igły zielone i krótkie, natomiast świeże przyrosty jasno zielone, przepięknie kontrastują z zielonym tłem starszych pędów. Nieco starsze egzemplarze przypominają zielone pluszowe kule, na których mogłoby się wydawać, można by się wygodnie położyć. Odmiana ta idealnie prezentuje się zarówno w grupach jak i pojedynczo, najlepiej sadzić ją na ciemniejszym tle takim jak kora, bądź też znacznie jaśniejszym np. na tle białych kamieni, wówczas uwydatni się jej ładny pokrój i kolor igieł.

Sprawdzi się również w ogródkach skalnych, w towarzystwie wrzosów lub nisko płożących jałowców. Jej wymagania są raczej niespecjalnie wygórowane. Dobrze rośnie na glebach średnio żyznych i umiarkowanie wilgotnych, preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. W naszych warunkach jest to odmiana całkowicie mrozoodporna.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Napisz swoją recenzję

Świerk pospolity 'Goblin'

Świerk pospolity 'Goblin'

Picea abies 'Goblin'   Jedna z ciekawszych, karłowych odmian świerku pospolitego. Jak na odmianę karłową ‘Goblin’ charakteryzuje się naprawdę szybkim tempem wzrostu, rocznie może przyrastać nawet o 10 cm, choć wraz z wiekiem wzrost stopniowo spowalnia. Docelowo osiąga rozmiary nawet do 1m wysokości i około 1,5 m szerokości, ale dopiero po pewnym czasie pokrój rośliny staje się bardziej spłaszczony, początkowo jest on przez długi ...