Jałowiec Pfitzera 'Lemon Hill'

Jałowiec Pfitzera 'Lemon Hill' Juniperus × pfitzeriana 'Lemon Hill'

14,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Juniperus × pfitzeriana 'Lemon Hill'


Odmiana ta łączy delikatny wygląd pędów, podobny do znanej szerzej odmiany ‘Old Gold’, oraz piękną złocistą, a raczej jaskrawo cytrynową barwę, która jest szczególnie uwydatniona wiosną. Co również jest cechą charakterystyczną, pokrój tej odmiany odznacza się silnie zagęszczonym środkiem korony oraz luźno rozłożonymi, rozstrzelonymi przyrostami rocznymi. Ta płożąca odmiana rośnie dynamicznie w młodości, ale po osiągnięciu około 1 metra średnicy, przy wysokości dochodzącej do 35 – 40 cm zaczyna silnie zwalniać tempo wzrostu. Nadaje się do budowy zewnętrznych, niższych partii klombów, z racji niedużych rozmiarów docelowych także w mniejszych ogrodach.

 

Pięknie kontrastuje kolorystycznie z odmianami o niebieskich igłach, takimi jak chociażby jałowiec łuskowaty ‘Blue Carpet’. Ze względu na dosyć dużą odporność na niekorzystne warunki może być z powodzeniem sadzony w przestrzeni miejskiej jako roślina okrywowa. Do dobrego wzrostu nie wymaga specjalnie żyznych gleb, ale stanowisko silnie nasłonecznione będzie dużym atutem – jałowiec ten pokaże pełnię swoich możliwości jeśli chodzi o wybarwienie wiosennych przyrostów. W pełni mrozoodporny, nadaje się do całego kraju i nie wymaga okrywania nawet jeśli sadzimy niewielkie i młode rośliny. Aby jałowiec ten rozwijał się prężnie i zdrowo warto zadbać o nawożenie – niewielka dawka długo działającego nawozu wiosną wystarczy, a taka pielęgnacja nie zajmie nam wiele czasu.


  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Jałowiec Pfitzera 'Lemon Hill'

Jałowiec Pfitzera 'Lemon Hill'

Juniperus × pfitzeriana 'Lemon Hill' Odmiana ta łączy delikatny wygląd pędów, podobny do znanej szerzej odmiany ‘Old Gold’, oraz piękną złocistą, a raczej jaskrawo cytrynową barwę, która jest szczególnie uwydatniona wiosną. Co również jest cechą charakterystyczną, pokrój tej odmiany odznacza się silnie zagęszczonym środkiem korony oraz luźno rozłożonymi, rozstrzelonymi przyrostami rocznymi. Ta płożąca odmiana rośnie dynamicznie w ...