Dębik ośmiopłatkowy

Dębik ośmiopłatkowy Dryas octopetala

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Dryas octopetala

      Zimozielona płożąca krzewinka o zakorzeniających się pędach, osiągających wysokość do 10 cm. Liście są drobne, ciemnozielone i pomarszczone na górnej stronie, na dolnej biało owłosione, długości do 3 cm, na brzegu karbowane, zimozielone. Wymaga stanowisk o dużym nasłonecznieniu i gleb wapiennych lub z dodatkiem w węglanu wapnia. Kwiaty pojawiają się w maju, są białe, średnicy do 4 cm i osadzone są na szypułkach długości około 10 cm, złożone z ośmiu płatków. Po kwitnieniu wykształca efektowne puszyste owocostany. Roślina bardzo mrozoodporna.
        Zastosowanie: Cenna roślina do pokrywania powierzchni w ogrodzie w miejscach silnie nasłonecznionych, dodatkowym atutem są nieopadające na zimę liście, więc roślina nie pozostawia pustych przestrzeni po zakończeniu wegetacji. Bardzo dobrze nadaje się do sadzenia w małych ogrodach, przede wszystkim skalnych oraz na rabatach, efektowna w okresie kwitnienia.

Napisz swoją recenzję

Dębik ośmiopłatkowy

Dębik ośmiopłatkowy

Dryas octopetala       Zimozielona płożąca krzewinka o zakorzeniających się pędach, osiągających wysokość do 10 cm. Liście są drobne, ciemnozielone i pomarszczone na górnej stronie, na dolnej biało owłosione, długości do 3 cm, na brzegu karbowane, zimozielone. Wymaga stanowisk o dużym nasłonecznieniu i gleb wapiennych lub z dodatkiem w węglanu wapnia. Kwiaty pojawiają się w maju, są białe, średnicy do 4 cm i osadzone są na szypułkach ...