Dębik Drummonda

Dębik Drummonda Dryas drummondii

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Nazwa łacińska Dryas drummondii
  • Pojemnik P1
  • Model Pa100

Dryas drummondii

      Krzewinka ta osiąga zaledwie 15 - 25 cm wysokości, tworzy gęste dywany z pędów i liści, pokrywające powierzchnię na której rośnie. Pochodzi z Kanady i północnej części USA, gdzie rośnie na żwirowych glebach, często nad brzegami rzek. Charakteryzuje się ciemnozielonymi i zimotrwałymi liśćmi, wełniście owłosionymi od spodu i żółtymi zwisającymi kwiatami. Po kwitnieniu tworzy puszyste białe owocostany. Wymaga stanowisk średnio wilgotnych i nasłonecznionych. Toleruje też gleby suche i alkaliczny odczyn gleby. Bardzo odporny na mróz. Jest gatunkiem pionierskim, zasiedlającym kamieniste stanowiska.
      Zastosowanie: Doskonała roślina do sadzenia w ogrodach skalnych, na murkach oraz jako okrywowa w miejscach kamienistych i żwirowych.

  • Nazwa łacińska Dryas drummondii
  • Pojemnik P1
  • Model Pa100

Napisz swoją recenzję

Dębik Drummonda

Dębik Drummonda

Dryas drummondii       Krzewinka ta osiąga zaledwie 15 - 25 cm wysokości, tworzy gęste dywany z pędów i liści, pokrywające powierzchnię na której rośnie. Pochodzi z Kanady i północnej części USA, gdzie rośnie na żwirowych glebach, często nad brzegami rzek. Charakteryzuje się ciemnozielonymi i zimotrwałymi liśćmi, wełniście owłosionymi od spodu i żółtymi zwisającymi kwiatami. Po kwitnieniu tworzy puszyste białe owocostany. Wymaga ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »