Jodła górska 'Glauca Compacta'

Jodła górska 'Glauca Compacta' Abies lasiocarpa 'Glauca Compacta'

28,00 zł

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Abies lasiocarpa 'Glauca Compacta'

Jodła ta należy do najbardziej ozdobnych odmian, jakie z powodzeniem możemy uprawiać w ogrodach, szczególnie tych mniejszych, przydomowych. Jest to odmiana o przyrostach krótkich, wolnym tempie wzrostu, osiągająca po długim czasie uprawy, sięgającym 2 – 3 dekad do 2 – 3 metrów wysokości. Formuje prawie idealnie stożkowatą koronę, gęstą już od samej podstawy i nie mającej tendencji do ogołacania się. Pędy upakowane gęsto, silnie rozgałęzione, pokryte są grubymi, ale dosyć przyjemnymi w dotyku, jasnoniebieskimi igłami. Odmiana ta w uprawie jest prosta, rośnie dobrze na większości przeciętnych gleb, nie powinna mieć jednak stanowiska zbyt suchego, a młode i niezaaklimatyzowane rośliny należy podlewać w trakcie upałów.

 

Dla lepszego wybarwienia igieł dobrze sadzić je w miejscach nasłonecznionych, widnych, ewentualnie tylko lekko zacienionych. Dobrze jest także podsypywać drzewo delikatnie nawozem – dobrze odżywione rośliny wybarwiają się o wiele lepiej. Odmiana wykształca tak równy pokrój, że z reguły nie ma najmniejszej potrzeby jej przycinać, jedynie bardzo stare osobniki, mające po 20 – 30 lat mogą formować nieco nieregularne pokroje, na przykład z lekko zarysowanymi dwoma stożkami wzrostu, ale taki egzemplarz jest już wtedy na tyle majestatyczny, że dodaje mu to tylko więcej uroku. Pod względem mrozoodporności nadaje się do całego kraju, nie należy jednak sadzić jej w miejscach zbyt wietrznych, szczególnie tyczy się to chłodniejszych regionów kraju.

  • Pojemnik P11; C2
  • Model Wys. 5 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła górska 'Glauca Compacta'

Jodła górska 'Glauca Compacta'

Abies lasiocarpa 'Glauca Compacta' Jodła ta należy do najbardziej ozdobnych odmian, jakie z powodzeniem możemy uprawiać w ogrodach, szczególnie tych mniejszych, przydomowych. Jest to odmiana o przyrostach krótkich, wolnym tempie wzrostu, osiągająca po długim czasie uprawy, sięgającym 2 – 3 dekad do 2 – 3 metrów wysokości. Formuje prawie idealnie stożkowatą koronę, gęstą już od samej podstawy i nie mającej tendencji do ogołacania się. ...