Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR

 

Odmiana karłowa żywotnika, która dzięki swojemu cytrynowemu kolorowi i kulistej formie, często sadzona jest w przydomowych ogródkach. Pędy ma krótkie, gęsto ułożone. Dorasta w ciągu 10 lat do 0,3-0,4 metra wysokości. Często sadzona razem z bardzo podobną do siebie odmianą żywotnika 'Danica' tyle że ta odmiana ma zielone pędy ale pokrój identyczny. Jesienią gałązki przybierają lekko pomarańczowy kolor.

 

Wymagania: Jest odporna na mróz. Lubi gleby wilgotne, żyzne, miejsca półcieniste i słoneczne. Odczyn gleby lekko kwaśny.

 

Zastosowanie: Nadaje się do małych kompozycji, ogrodów przydomowych, skalniaków, ogrodów wrzosowych. Nadaje się do sadzeń w donicach.


Napisz swoją recenzję

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Żywotnik zachodni 'Mirjam' PBR

Thuja occidentalis 'Mirjam' PBR   Odmiana karłowa żywotnika, która dzięki swojemu cytrynowemu kolorowi i kulistej formie, często sadzona jest w przydomowych ogródkach. Pędy ma krótkie, gęsto ułożone. Dorasta w ciągu 10 lat do 0,3-0,4 metra wysokości. Często sadzona razem z bardzo podobną do siebie odmianą żywotnika 'Danica' tyle że ta odmiana ma zielone pędy ale pokrój identyczny. Jesienią gałązki przybierają lekko pomarańczowy ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »