Cyprysik groszkowy 'Baby Blue'

Cyprysik groszkowy 'Baby Blue' Chamaecyparis pisifera 'Baby Blue'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Chamaecyparis pisifera 'Baby Blue'

 

Bardzo ciekawie wyglądająca, karłowa odmiana cyprysika groszkowego znajdująca się w handlu od 1993 roku. Powstała ona z mutacji odmiany ‘Boulevard’ i jakby nie było podobieństwo jest tutaj dość znaczne, aczkolwiek różnice również spore. Podobieństwo dotyczy głównie igieł, w obu przypadkach są one miękkie w dotyku, co uwidacznia się również w ich puchatym wyglądzie, ponadto wyróżnia je również srebrzysto niebiesko zielone zabarwienie, którego nie sposób nie docenić. Największa z kolei różnica to tempo wzrostu i wysokość docelowa.

‘Boulveard’ to odmiana co prawda o umiarkowanym tempie wzrostu, jednak ostatecznie wyrasta z niej nawet 4 metrowe drzewko, jeśli więc nie mamy w ogrodzie zbyt wiele miejsca powinniśmy zakupić raczej odmianę ‘Baby Blue’, która cechuje się wolnym tempem wzrostu, do 7 cm na rok, i w perspektywie 10 letniej tworzy krzaczki o wysokości nie przekraczającej 70 cm. Pokrój rośliny jest szerokostożkowy, z tym, że bardzo nieregularny, szczególnie u młodszych egzemplarzy. Odmiana ta najlepiej prezentuje się posadzona jako soliter lub też w niewielkich grupach po kilka roślin.

Ciekawie wygląda w zestawieniu z korą i niedużymi głazami, a także na tle większych roślin, najlepiej iglastych, takich jak świerki czy daglezje. Ze względu na niewielkie rozmiary oraz małe wymagania można też uprawiać tę odmianę w ogródkach skalnych oraz w pojemnikach. ‘Baby Blue’ preferuje podłoża umiarkowanie wilgotne, przeciętne lub żyzne, natomiast względem pH ma bardzo dużą tolerancję. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, nie wymaga też żadnego okrywania na zimę, gdyż cechuje się wysoką mrozoodpornością.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Baby Blue'

Cyprysik groszkowy 'Baby Blue'

Chamaecyparis pisifera 'Baby Blue'   Bardzo ciekawie wyglądająca, karłowa odmiana cyprysika groszkowego znajdująca się w handlu od 1993 roku. Powstała ona z mutacji odmiany ‘Boulevard’ i jakby nie było podobieństwo jest tutaj dość znaczne, aczkolwiek różnice również spore. Podobieństwo dotyczy głównie igieł, w obu przypadkach są one miękkie w dotyku, co uwidacznia się również w ich puchatym wyglądzie, ponadto wyróżnia je również ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »