Aktinidia ostrolistna 'Hardy Red'

Aktinidia ostrolistna 'Hardy Red' Actinidia arguta 'Hardy Red'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-80cm

Actinidia arguta 'Hardy Red'

Silnie rosnąca odmiana aktinidii, posiadająca owoce koloru wiśniowego. Już w następnym sezonie po posadzeniu, a czasem nawet w tym samym sezonie zaczyna intensywnie rosnąć, wypuszczając ponad metrowe przyrosty. Posiada ładne liście, koloru ciemnozielonego, krzew więc prócz funkcji owocowej może również pełnić funkcje ozdobne. Krzewy, jeśli sadzimy dorodne sadzonki, mogą owocować już w następnym roku, owocowanie po dwóch sezonach uprawy jest już raczej pewne, oczywiście przy zachowaniu dobrych warunków uprawy. Owoce średniej wielkości, koloru dojrzałych wiśni nadają się do zbioru w połowie września. Początkowo są zielone i taki kolor utrzymuje się bardzo długo, dopiero przed samą fazą dojrzewania zaczynają się przebarwiać na czerwono. Pnącze to jest bardzo mrozoodporne, wg literatury wytrzymuje spadki temperatur do -30 stopni Celsjusza, nadaje się więc do sadzenia na terenie całego kraju. Owoce poza walorami ozdobnymi nadają się do spożycia, zarówno bezpośrednio z krzewu, jak i w postaci przetworów. Zawierają dużo witamin, a ich spożycie może być traktowane jako bogate uzupełnienie diety. Krzewy należy sadzić pod podporami, nadają się do tego celu wszelkie kratownice, aktinidia nie będzie wspinać się bowiem po gładkich ścianach. Krzewy sadzić co około 1 metr, jako że jest to odmiana żeńska, na 4-6 krzewów należy posadzić przynajmniej jeden osobnik męski.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 50-80cm

Napisz swoją recenzję

Aktinidia ostrolistna 'Hardy Red'

Aktinidia ostrolistna 'Hardy Red'

Actinidia arguta 'Hardy Red' Silnie rosnąca odmiana aktinidii, posiadająca owoce koloru wiśniowego. Już w następnym sezonie po posadzeniu, a czasem nawet w tym samym sezonie zaczyna intensywnie rosnąć, wypuszczając ponad metrowe przyrosty. Posiada ładne liście, koloru ciemnozielonego, krzew więc prócz funkcji owocowej może również pełnić funkcje ozdobne. Krzewy, jeśli sadzimy dorodne sadzonki, mogą owocować już w następnym roku, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »