Albizia - Drzewo jedwabne

Albizia - Drzewo jedwabne Albizia julibrissin

15,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15-30 cm

Drzewo jedwabne - chińskie drzewo szczęścia Albizia julibrissin

Jest bardzo dekoracyjnym azjatyckim drzewem. Ma eleganckie liście i ciekawe kwiaty. Drzewo dorasta od 5 – 12 m wysokości, ma parasolowaty pokrój. Kora jest zielonkawa, z jasnymi smugami. Ma duże podwójnie, pierzaste liście o długości 20 – 50 cm i szerokości 12 – 15 cm. Zaś pojedyncze listki są malutkie 1,5 cm długie i 0,4 cm szerokie. Cały złożony liść trochę przypomina liść palmy lub paproci. Kwiaty zbudowane są z dużej ilości, długich pręcików. Pręciki są przejrzysto-białe u podstawy, różowiejące się na końcach. Trochę przypominają ozdoby zrobione z wiązki światłowodów. Owocem jest długi 10 – 20 cm strąk.

   Uprawa i zastosowanie: Roślina preferuje gleby piaszczyste, lekkie. Znosi umiarkowane mrozy. Świetnie prezentuje się jako pojedyncze drzewo. Stanowi źródło nektaru dla pszczół. Polecana miłośnikom egzotycznych roślin – w Polsce, praktycznie nie znana.

      Ciekawostki: Roślina opuszcza swoje liście na noc, a także w czasie deszczu. Ma właściwości lecznicze, stosuje się ją na bezsenność, depresję, środek uspokajający i przeciwdepresyjny – stąd też w kulturach azjatyckich uważa się ją jako lek na szczęście. Roślina żyje w symbiozie z bakteriami wiążącymi azot z atmosfery, dlatego nie wymaga nawożenia azotem.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15-30 cm
Oceń 
Łukasz R
2013-10-04

Piękna

Fantastyczna i żywotna roślina. Piękne liście, smukła budowa, pnie się w górę bardzo szybko. Roczny przyrost w tym roku to 180 cm. Nie uwierzyłbym, gdyby to nie rosło na moim podwórku. W ubiegłym roku pies połamał mi albizję, ale w tym roku z bryły korzeniowej wyrósł przepiękny okaz. Jestem zachwycony. Prezentuje się wspaniale, na zimę polecam przykrywać.

  • 7 z 7 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję

Albizia - Drzewo jedwabne

Albizia - Drzewo jedwabne

Drzewo jedwabne - chińskie drzewo szczęścia Albizia julibrissin Jest bardzo dekoracyjnym azjatyckim drzewem. Ma eleganckie liście i ciekawe kwiaty. Drzewo dorasta od 5 – 12 m wysokości, ma parasolowaty pokrój. Kora jest zielonkawa, z jasnymi smugami. Ma duże podwójnie, pierzaste liście o długości 20 – 50 cm i szerokości 12 – 15 cm. Zaś pojedyncze listki są malutkie 1,5 cm długie i 0,4 cm szerokie. Cały złożony liść trochę przypomina ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »