Choina kanadyjska 'Wintergold'

Choina kanadyjska 'Wintergold' Tsuga canadensis 'Wintergold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Tsuga canadensis 'Wintergold'

       Ta mało jeszcze popularna odmiana choiny kanadyjskiej ma przed sobą niewątpliwie ogromny sukces, jej walory ozdobne uczynią ją z pewnością rośliną bardzo poszukiwaną. Cechą, która wyróżnia tę choinę są igły, które w okresie jesieni oraz zimy przybierają intensywnie cytrynową barwę! Drzewko rośnie średnio szybko, nieco wolniej niż czysty gatunek tego drzewa, ale dużo zależy w tej kwestii od warunków glebowych. Po 10 latach uprawy może mieć od 2 do 4 metrów wysokości. Tworzy malownicze sylwetki, bardzo charakterystyczne dla gatunku choiny kanadyjskiej. Gałązki na obrzeżu korony są delikatne, co w połączeniu z krótkimi igłami tego drzewa daje wrażenie lekkości, ulotności.

      Najlepiej rośnie na stanowiskach osłoniętych od silnych wiatrów, jednocześnie w miejscach dobrze naświetlonych – sprzyja to nie tylko bujnemu wzrostowi rośliny, ale również pozwala na intensywne wybarwienie się igieł. Młode sadzonki choiny mogą marznąc, szczególnie w chłodniejszych regionach kraju, zalecamy więc okrycie drzewek w pierwszych sezonach po posadzeniu. Większe okazy nie cierpią nawet od bardzo silnych mrozów i mogą być uprawiane na terenie całej Polski. W ogrodzie odmiana ta pięknie komponuje się z czystym gatunkiem choiny kanadyjskiej, na tle której będzie pięknie kontrastować. Świetnie współgra również z odmianami pokrojowymi świerków oraz cedrów.


Napisz swoją recenzję

Choina kanadyjska 'Wintergold'

Choina kanadyjska 'Wintergold'

Tsuga canadensis 'Wintergold'        Ta mało jeszcze popularna odmiana choiny kanadyjskiej ma przed sobą niewątpliwie ogromny sukces, jej walory ozdobne uczynią ją z pewnością rośliną bardzo poszukiwaną. Cechą, która wyróżnia tę choinę są igły, które w okresie jesieni oraz zimy przybierają intensywnie cytrynową barwę! Drzewko rośnie średnio szybko, nieco wolniej niż czysty gatunek tego drzewa, ale dużo zależy w tej kwestii od warunków ...