Jodła Arnolda 'Suzanna'

Jodła Arnolda 'Suzanna' Jodła Arnolda 'Suzanna'

25,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Abies x arnoldiana 'Suzanna'

 

Polska odmiana jodły, wyselekcjonowana przez Pana S.Skórkę, charakteryzująca się nieregularnie występującymi pędami o zabarwieniu białym oraz kremowo żółtym. U młodych drzew z racji rozmiarów efekt ten często nie rozkłada się równomiernie w koronie, u starszych egzemplarzy prawdopodobnie pędy chimeryczne będą rozmieszczone jednak już proporcjonalnie i równomiernie. Jest to chimera lub roślina w typie variegata, co nie zostało jeszcze dokładnie zbadane. Dynamika wzrostu średnia do dużej, mimo iż nie są znane żadne osobniki dorosłe, to należy się spodziewać rozmiarów docelowych przekraczających 5 metrów wysokości.

Jest to na chwilę obecną odmiana unikatowa, rosnąca w nielicznych ogrodach pasjonatów oraz kolekcjonerów, ale swoją nietypową urodą zachęca coraz większe grono amatorów ogrodnictwa. Świetnie nadaje się do nasadzeń w miejscach dobrze widocznych, wyeksponowanych, tak aby jej walory kolorystyczne rzucały się w oczy. Ze względu na jasną zieleń igieł wybarwionych typowo bardzo ładnie prezentuje się na tle ciemnej zieleni cisów, czy nawet zagajnika ze świerka pospolitego lub jodły pospolitej. Polecamy tę odmianę dla osób szukających ciekawostek, czegoś nietuzinkowego, co zamiast powszechnie spotykanych odmian pozwoli utworzyć unikatową kompozycję.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Jodła Arnolda 'Suzanna'

Jodła Arnolda 'Suzanna'

Abies x arnoldiana 'Suzanna'   Polska odmiana jodły, wyselekcjonowana przez Pana S.Skórkę, charakteryzująca się nieregularnie występującymi pędami o zabarwieniu białym oraz kremowo żółtym. U młodych drzew z racji rozmiarów efekt ten często nie rozkłada się równomiernie w koronie, u starszych egzemplarzy prawdopodobnie pędy chimeryczne będą rozmieszczone jednak już proporcjonalnie i równomiernie. Jest to chimera lub roślina w typie ...