Jodła białokora

Jodła białokora Abies nephrolepis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-30cm

Abies nephrolepis

 

Opisana po raz pierwszy przeszło 150 lat temu, do dziś pozostaje rzadko sadzonym drzewem ozdobnym. Jest to silnie rosnące drzewo, występujące naturalnie we wschodnich rejonach Syberii, północno-wschodnich prowincjach Chin oraz Korei. Rośnie dynamicznie, osiągając do 30 metrów wysokości, a drzewa są bardzo smukłe – przy maksymalnej wysokości średnica pnia dochodzi zaledwie do 50 cm. Jodła ta spokrewniona jest blisko z jodłą Veitcha oraz jodłą koreańską, a podobieństwo do nich jest widoczne już na pierwszy rzut oka. Podobne, delikatne igły, koloru jasnozielonego, wyróżniające się szyszki, stanowiące nie lada ozdobę – wszystko to przemawia za sadzeniem tej jodły w celach ozdobnych.

 

Wymaga stanowisk osłoniętych, ale niezbyt ciepłych – choć jest w pełni mrozoodporna, to w miejscach ciepłych zbyt prędko wypuszcza nowe przyrosty, które mogą być uszkadzane przez charakterystyczne dla naszego klimatu późne przymrozki. Z tego też względu jej nawożenie powinno ograniczyć się do dokarmiania wiosennego, przed zimą musi mieć dość czasu na porządne zdrewnienie. Sprawdza się w luźniejszych nasadzeniach, gdzie może rozwinąć swoją majestatyczną, pełną wigoru sylwetkę. Pięknie wygląda w grupie 5 – 8 egzemplarzy, wraz z innymi gatunkami, takimi jak daglezja, świerk chiński, jodła balsamiczna czy świerk pospolity ‘Krasickiana’. Najlepiej wygląda w pełnej okazałości, w średnich oraz większych ogrodach lub otwartych przestrzeniach w dużych parkach miejskich. Jest to jedna z roślin, których przy odpowiedniej kompozycji można użyć do budowy klasycznego ogrodu naturalistycznego.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-30cm

Napisz swoją recenzję

Jodła białokora

Jodła białokora

Abies nephrolepis   Opisana po raz pierwszy przeszło 150 lat temu, do dziś pozostaje rzadko sadzonym drzewem ozdobnym. Jest to silnie rosnące drzewo, występujące naturalnie we wschodnich rejonach Syberii, północno-wschodnich prowincjach Chin oraz Korei. Rośnie dynamicznie, osiągając do 30 metrów wysokości, a drzewa są bardzo smukłe – przy maksymalnej wysokości średnica pnia dochodzi zaledwie do 50 cm. Jodła ta spokrewniona jest ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »