Glediczja Delavay'a

Glediczja Delavay'a Gleditsia delavayi

30,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-70cm

Gleditsia delavayi
syn. Gleditsia japonica var. delavayi (Franchet) L. C. Li
Drzewo z rodziny strączkowych Fabaceae (dawniej motylkowate Papilionaceae). Pochodzi z południowo-zachodnich Chin, gdzie można je znaleźć w lasach porastających górskie stoki. Dorasta do 10 m wysokości. Charakterystyczne dla niej są długie, nawet 20-centymetrowe, proste, wyrastające bezpośrednio z pnia i konarów, rozgałęzione, czerwone ciernie. Liście zielone, złożone pierzasto, dość długie. Owocem glediczji Delavaya jest, jak zwykle u rodziny Fabaceae, strąk, osiągający nawet 50 cm długości i 7 cm szerokości.
Najlepiej wygląda jako soliter rosnący w dobrze widocznym miejscu, które pozwoli wyeksponować jego ciernie i strąki, niespotykane na rodzimych i popularnych drzewach. Nadaje się także do nasadzeń w parkach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 30-70cm

Napisz swoją recenzję

Glediczja Delavay'a

Glediczja Delavay'a

Gleditsia delavayi syn. Gleditsia japonica var. delavayi (Franchet) L. C. Li Drzewo z rodziny strączkowych Fabaceae (dawniej motylkowate Papilionaceae ). Pochodzi z południowo-zachodnich Chin, gdzie można je znaleźć w lasach porastających górskie stoki. Dorasta do 10 m wysokości. Charakterystyczne dla niej są długie, nawet 20-centymetrowe, proste, wyrastające bezpośrednio z pnia i konarów, rozgałęzione, czerwone ciernie. Liście ...