Dereń rozłogowy 'Kelseyi'

Dereń rozłogowy 'Kelseyi' Cornus sericea 'Kelseyi'

8,00 zł

  • Pojemnik C1.5, P11
  • Model Wys. 10-60cm

Cornus sericea  'Kelseyi'    dawniej : Cornus stolonifera 'Kelseyi '

      Niski zwarty krzew, ozdobny z liści. Osiąga wys. 0,75 m. Liście jasnozielone, jesienią efektownie przebarwiające się na pomarańczowo i czerwony.  Krzew dekoracyjny także zimą, ze względu na czerwonobrązowe pędy. Kwiaty białe. Nie ma specjalnych wymagań, chociaż preferuje gleby lekko wilgotne. Rośnie dobrze zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Doskonała roślina okrywowa, do stosowania także pod koronami drzew.

       Zastosowanie: szczególnie polecana dla niskich żywopłotów oraz zaznaczeń liniowych nasadzeń w wielu kompozycjach roślinnych ogródków przydomowych, wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza dlatego też doskonała dla zieleni miejskiej.

  • Pojemnik C1.5, P11
  • Model Wys. 10-60cm

Napisz swoją recenzję

Dereń rozłogowy 'Kelseyi'

Dereń rozłogowy 'Kelseyi'

Cornus sericea   'Kelseyi'     dawniej : Cornus stolonifera ' Kelseyi '       Niski zwarty krzew, ozdobny z liści. Osiąga wys. 0,75 m. Liście jasnozielone, jesienią efektownie przebarwiające się na pomarańczowo i czerwony.  Krzew dekoracyjny także zimą, ze względu na czerwonobrązowe pędy. Kwiaty białe. Nie ma specjalnych wymagań, chociaż preferuje gleby lekko wilgotne. Rośnie dobrze zarówno w pełnym słońcu jak i w ...