Grusza Grossheima

Grusza Grossheima Pyrus grossheimii

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.30-120cm

Pyrus grossheimii

 

Grusza ta obecnie jest gatunkiem zagrożonym wymarciem w środowisku naturalnym, znane są jedynie dwie populacje występujące na obszarze poniżej 500 km kwadratowych. Występuje na terenie Armenii oraz Północnego Iranu, porastając zbocza górskie na wysokości 1800-2300 m n.p.m. Rośnie zazwyczaj jako drzewo, o maksymalnej wysokości 15 – 20 metrów, najczęściej jednak nieco mniej. Gałązki posiadają szczątkowe ciernie, bardzo często zdarzają się drzewa w ogóle pozbawione cierni. Liście ciemnozielone, średniej wielkości, dochodzące do 10 cm długości i około 5 cm szerokości. Grusza rodzi niewielkie owoce, pojawiające się na drzewie od czerwca, a dojrzewające do września, dochodzące do 2,5 cm średnicy, nie mają one jednak w zasadzie żadnego znaczenia użytkowego.

 

Tworzenie owoców poprzedza intensywne kwitnienie, które jest tym obfitsze i bardziej słoneczne stanowisko rośliny. W uprawie wymaga gleb świeżych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych i nie przesychających, choć zadomowione osobniki mogą znieść dłuższe okresy suszy. W ogrodzie będzie to nie lada ciekawostka, którą polecamy głównie kolekcjonerom. Można ją z powodzeniem wykorzystywać w aranżacjach naturalistycznych, jako główny atut wykorzystując ciemną, kojącą zieleń liści oraz obfite kwitnienie w okresie od kwietnia do maja. Ładnie wyprowadzone osobniki, z równym, prostym pniem mogą służyć również do obsadzania ulic oraz traktów pieszych czy dróg rowerowych. Pod względem mrozoodporności grusza ta wytrzymują bez problemu w cieplejszych regionach Polski, na północy oraz wschodzie kraju należy młode sadzonki okrywać, większe drzewka są w pełni mrozoodporne.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.30-120cm

Napisz swoją recenzję

Grusza Grossheima

Grusza Grossheima

Pyrus grossheimii   Grusza ta obecnie jest gatunkiem zagrożonym wymarciem w środowisku naturalnym, znane są jedynie dwie populacje występujące na obszarze poniżej 500 km kwadratowych. Występuje na terenie Armenii oraz Północnego Iranu, porastając zbocza górskie na wysokości 1800-2300 m n.p.m. Rośnie zazwyczaj jako drzewo, o maksymalnej wysokości 15 – 20 metrów, najczęściej jednak nieco mniej. Gałązki posiadają szczątkowe ciernie, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »