Dereń rozłogowy  'Flaviramea'

Dereń rozłogowy 'Flaviramea' Cornus sericea 'Flaviramea'

6,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Cornus sericea  'Flaviramea'    dawniej : Cornus stolonifera 'Flaviramea'

         Krzew dorastający do 2 m wys., przyrasta ok. 20 cm rocznie. Krzew podobny do derenia białego, również rozrastający się szeroko, dzięki pokładającym się i zakorzeniającym gałęziom. Pędy i gałęzie zielonożółte, błyszczące, krzew często spotykany w parkach. Liście eliptyczne lub szerokolancetowate, długości 6-12 cm, z wierzchu ciemnozielone, od spodu niebieskawe i przylegająco owłosione. Kwiaty żółtawobiałe, owoce białe. Zwykle nie odróżniany od derenia białego. Wytrzymały na mrozy i na zanieczyszczenie powietrza w miastach i w okręgach przemysłowych. Kwitnie w maju-czerwcu. Krzew na stanowiska słoneczne lub półcieniste.
     Zastosowanie: Szczególnie polecany na niskie, podmokłe tereny o glebach torfiastych i bagiennych. W dużych parkach sadzić należy na brzegach rozległych łąk, nad brzegami wód i w podobnych miejscach, polecany także do zadrzewień osiedlowych, stosuje się również na szerokie żywopłoty. Sadzi się go często w sąsiedztwie odmian derenia białego dla uzyskania dekoracyjnego kontrastu między intensywnymi barwami pędów tych krzewów.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10-20cm

Napisz swoją recenzję

Dereń rozłogowy  'Flaviramea'

Dereń rozłogowy 'Flaviramea'

Cornus sericea   'Flaviramea'    dawniej : Cornus stolonifera 'Flaviramea'          Krzew dorastający do 2 m wys., przyrasta ok. 20 cm rocznie. Krzew podobny do derenia białego, również rozrastający się szeroko, dzięki pokładającym się i zakorzeniającym gałęziom. Pędy i gałęzie zielonożółte, błyszczące, krzew często spotykany w parkach. Liście eliptyczne lub szerokolancetowate, długości 6-12 cm, z wierzchu ciemnozielone, ...