Dereń pagodowy  'Variegata'

Dereń pagodowy 'Variegata' Cornus controversa 'Variegata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-50cm

Cornus controversa 'Variegata'

 


 

Wprost bajecznie wyglądająca odmiana derenia pagodowego. Charakteryzuje się jasnozielonymi liśćmi oraz głęboko wcinającym się obrzeżeniem koloru białego. Wykształca formę niskiego drzewka, osiąga zazwyczaj 6-7 metrów wysokości po wielu latach, posiada taki sam piętrowy rozkład konarów jak gatunek.

 

Wymaga żyznej gleby, dostatecznie wilgotnej oraz osłoniętego, spokojnego stanowiska. Jest to ważne gdyż roślina cierpi od mrozów, co w połączeniu z wysuszającym wiatrem minimalizuje szanse uprawy tej rośliny. Dereń ten jest mrozoodporny do około -25 stopni Celsjusza, więc sadzenie go w chłodniejszych regionach kraju obarczone jest pewną niewiadomą. W każdym razie na pewno trzeba młodsze rośliny zabezpieczyć przed zimą, jeśli nie chcemy stracić takiego jeszcze dość rzadkiego w Polsce okazu. Dobrze uprawiana roślina na pewno odwdzięczy się nam niespotykanym wyglądem oraz pokrojem, z pewnością będzie wspaniałą ozdobą ogrodu.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 40-50cm

Napisz swoją recenzję

Dereń pagodowy  'Variegata'

Dereń pagodowy 'Variegata'

Cornus controversa 'Variegata'     Wprost bajecznie wyglądająca odmiana derenia pagodowego. Charakteryzuje się jasnozielonymi liśćmi oraz głęboko wcinającym się obrzeżeniem koloru białego. Wykształca formę niskiego drzewka, osiąga zazwyczaj 6-7 metrów wysokości po wielu latach, posiada taki sam piętrowy rozkład konarów jak gatunek.   Wymaga żyznej gleby, dostatecznie wilgotnej oraz osłoniętego, spokojnego ...