Cyprysik Lawsona 'Waterfall'

Cyprysik Lawsona 'Waterfall' Chamaecyparis lawsoniana 'Waterfall'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Chamaecyparis lawsoniana 'Waterfall'


Piękna odmiana o pędach sznurowatych, przewisających. Rośnie dość silnie, po 10 latach uprawy w dobrych warunkach może osiągać do 3 metrów wysokości. Posiada silnie zwisające pędy, jednakże dużą zaletą tej odmiany jest fakt, iż formuje ona mocny przewodnik, który nie wymaga podpór. Dzięki temu mocnemu szkieletowi, jaki tworzy roślina, opadające boczne pędy faktycznie mogą wyglądać jak wodospad, co sugeruje anglojęzyczna nazwa odmianowa. Całości wrażenia dopełnia niebieski odcień pędów, który z pewnymi wahaniami intensywności utrzymuje się przez cały rok. Do dobrego wzrostu wymaga gleb przynajmniej średnio żyznych, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności. Dobrze jest także, jeśli podłoże ma odczyn lekko kwaśny. Nasłonecznienie nie jest tak wymagane w przypadku tej odmiany, będzie rosła wspaniale także w miejscach lekko ocienionych.

 

Forma wzrostowa predestynuje tę odmianę do wzrostu w miejscach wyeksponowanych, najlepiej także na tle ciemnej zieleni innych rośli iglastych, np. cisów, dzięki czemu uzyskamy bardzo ładny kontrast kolorystyczny, a kolor samego cyprysika zostanie podkreślony. Sadzić można go pojedynczo lub w niewielkich, ciekawie zaaranżowanych grupach, ale raczej nie więcej niż po 3 egzemplarze. W klombach z kolei należy lekko wysunąć ten krzew, aby jego pokrój nie zlewał się z pozostałymi, otaczającymi go roślinami. Jest to odmiana podobna do ‘Imbricata Pendula’, jednak wydaje się być odporniejszy na wysokie mrozy, rośnie także szybciej. Jedyne zabiegi pielęgnacyjne, jakich wymaga to delikatne nawożenie w przypadku słabszych gleb.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik Lawsona 'Waterfall'

Cyprysik Lawsona 'Waterfall'

Chamaecyparis lawsoniana 'Waterfall' Piękna odmiana o pędach sznurowatych, przewisających. Rośnie dość silnie, po 10 latach uprawy w dobrych warunkach może osiągać do 3 metrów wysokości. Posiada silnie zwisające pędy, jednakże dużą zaletą tej odmiany jest fakt, iż formuje ona mocny przewodnik, który nie wymaga podpór. Dzięki temu mocnemu szkieletowi, jaki tworzy roślina, opadające boczne pędy faktycznie mogą wyglądać jak ...