Dereń pagodowy  'Pagoda'

Dereń pagodowy 'Pagoda' Cornus controversa 'Pagoda'

40,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. Forma szczepiona 40-100cm

Cornus controversa  'Pagoda'

 


 

Odmiana derenia pagodowego różniąca się wielkością kwiatów – kwiaty są większe niż u gatunku, oraz wyraźnie bardziej widocznym piętrowym ułożeniem konarów, co jest już zauważalne u młodych roślin! Roślina ta może czasem tworzyć lekko czerwony cień na liściach co także jest elementem ozdobnym. Najlepiej czuje się na żyznych, przepuszczalnych glebach, łatwych do penetrowania przez korzenie. Wymaga miejsc wilgotnych oraz osłoniętych, dorasta nawet do 10 metrów i wykształca formę drzewiastą.

 

Wadą tej odmiany jest wczesne rozpoczynanie wegetacji, co w naszym kraju może skończyć się uszkodzeniami spowodowanymi przez późne przymrozki. Aby ładnie się prezentował dobrze sadzić go pojedynczo w miejscach eksponowanych, nawet jako soliter – ukaże wtedy swoje piękne piętrowe (pagodowe) ułożenie konarów, będzie także cieszył oko w okresie kwitnienia.

 

Osoby chcące sadzić tę odmianę w chłodniejszych regionach zaleca się umiarkowane okrywanie młodych roślin oraz sadzenie ich w miejscach zacisznych.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. Forma szczepiona 40-100cm

Napisz swoją recenzję

Dereń pagodowy  'Pagoda'

Dereń pagodowy 'Pagoda'

Cornus controversa   'Pagoda'     Odmiana derenia pagodowego różniąca się wielkością kwiatów – kwiaty są większe niż u gatunku, oraz wyraźnie bardziej widocznym piętrowym ułożeniem konarów, co jest już zauważalne u młodych roślin! Roślina ta może czasem tworzyć lekko czerwony cień na liściach co także jest elementem ozdobnym. Najlepiej czuje się na żyznych, przepuszczalnych glebach, łatwych do penetrowania przez korzenie. Wymaga ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »