Dereń pagodowy Cornus controversa

40,00 zł

  • Pojemnik C2, C3, C4
  • Model Wys.30-90cm

Cornus controversa

 


 

 

 

 Bardzo dekoracyjna roślina z dalekiego wschodu nadająca się na reprezentacyjne miejsca. W Polsce rzadko spotykana. Dereń pagodowy to drzewo o pięknym pagodowym ułożeniu gałęzi,  średniej wielkości, mrozoodporne o wzniesionym pokroju i poziomo rozpostartych gałęziach. Liście owalne, naprzemianległe z wierzchu lśniąco zielone, a od spodu szare. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowoczerwony kolor. Wczesnym latem pojawiają się duże, szerokie i płaskie baldachogrona drobnych kremowych kwiatów, a jesienią kuliste niebiesko-czarne owoce.

Nie jest wymagający co do gleby. Praktycznie może rosnąć na każdej lekkiej i świeżej glebie. W swojej ojczyźnie dorasta do 20 m wysokości, u nas wysoki krzew lub małe drzewko. Piętrowy układ, poziomych, lekko przewisających gałęzi.  Bardzo atrakcyjny również jesienią, gdy liście przebarwiają się na czerwony kolor. W młodości jest dosyć wrażliwy na mrozy.

Stanowisko słoneczne i osłonięte od wiatrów, gleba próchnicza, żyzna, przepuszczalna i lekko wilgotna. Młode egzemplarze na zimę warto okryć, starsze są mrozoodporne.

  • Pojemnik C2, C3, C4
  • Model Wys.30-90cm

Napisz swoją recenzję

Dereń pagodowy

Dereń pagodowy

Cornus controversa           Bardzo dekoracyjna roślina z dalekiego wschodu nadająca się na reprezentacyjne miejsca. W Polsce rzadko spotykana. Dereń pagodowy to drzewo o pięknym pagodowym ułożeniu gałęzi,  średniej wielkości, mrozoodporne o wzniesionym pokroju i poziomo rozpostartych gałęziach. Liście owalne, naprzemianległe z wierzchu lśniąco zielone, a od spodu szare. Jesienią przebarwiają się na piękny ...