Mydleniec wiechowaty 'Fastigiata'

Mydleniec wiechowaty 'Fastigiata' Koelreuteria paniculata 'Fastigiata'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Koelreuteria paniculata 'Fastigiata'

Mydleniec wiechowaty w odmianie ‘Fastigiata’ to bardzo rzadko spotykana roślina w naszym kraju. Rośnie kolumnowo, wytwarza bardzo zwartą, pionową koronę, która przypominać może tę, charakterystyczną dla dębu w odmianie ‘Fastigiata’. Dorasta do 4 – 6 metrów wysokości, rośnie średnio szybko, roczne przyrosty mieszczą się w granicach 30 – 50 cm. Posiada niskie wymagania glebowe, dzięki czemu może rosnąć w większości miejsc, toleruje duże spektrum poziomu kwasowości gleby, znosi okresowe susze. Do dobrego kwitnienia, które jest największą obok pokroju ozdobą tego drzewa wymaga stanowisk słonecznych lub chociaż półcienistych.

 

Zastosowania tego mydleńca mogą być różnorakie, najczęściej w Zachodniej Europie stosowany jest do nasadzeń w równych odstępach, nadających przestrzeni uporządkowania, geometryczności. Świetnie nadaje się na niewielkie drzewo alejowe, do obsadzania brzegów zbiorników wodnych. W ogrodach sprawdzi się jako pionowy element większych klombów, przy czym w roli tej góruje nad innymi kolumnowymi odmianami dzięki pięknemu kwitnieniu, czego pozbawione są inne odmiany o takim wzroście. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, w trakcie silnych mrozów mogą drzewu podmarzać końcówki pędów, uszkodzenia te są jednak bardzo szybko regenerowane.

Napisz swoją recenzję

Mydleniec wiechowaty 'Fastigiata'

Mydleniec wiechowaty 'Fastigiata'

Koelreuteria paniculata 'Fastigiata' Mydleniec wiechowaty w odmianie ‘Fastigiata’ to bardzo rzadko spotykana roślina w naszym kraju. Rośnie kolumnowo, wytwarza bardzo zwartą, pionową koronę, która przypominać może tę, charakterystyczną dla dębu w odmianie ‘Fastigiata’. Dorasta do 4 – 6 metrów wysokości, rośnie średnio szybko, roczne przyrosty mieszczą się w granicach 30 – 50 cm. Posiada niskie wymagania glebowe, dzięki czemu może ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »