Dereń kwiecisty  'Rubra'

Dereń kwiecisty 'Rubra' Cornus florida 'Rubra'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Cornus florida  'Rubra'

     Ciekawy, niecodzienny i rzadki krzew dorastający do 3 metrów wysokości i 1,5 m szerokości. Bardzo dekoracyjny z uwagi na piękne czerwone kwiaty, pojawiające się przed rozwojem liści, zwykle w kwietniu, maju,  w łagodne zimy nawet wcześniej. Zdarza się , że kwitnie gdy krzew pokryty jest jeszcze śniegiem. Liście eliptyczne ok. 10 cm długości, owalne, zielone, jesienią przebarwiają się na czerwono-fioletowy kolor, co stanowi dodatkową ozdobę. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych na stanowisku słonecznym lub półcienistym. W bardzo ostre zimy może przymarzać, mimo to na wiosnę bardzo dobrze odbij.

         Zastosowanie : ogrody przydomowe ,parkowe nasadzenia piętra dolnego .

 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Dereń kwiecisty  'Rubra'

Dereń kwiecisty 'Rubra'

Cornus florida   'Rubra'      Ciekawy, niecodzienny i rzadki krzew dorastający do 3 metrów wysokości i 1,5 m szerokości. Bardzo dekoracyjny z uwagi na piękne czerwone kwiaty, pojawiające się przed rozwojem liści, zwykle w kwietniu, maju,  w łagodne zimy nawet wcześniej. Zdarza się , że kwitnie gdy krzew pokryty jest jeszcze śniegiem. Liście eliptyczne ok. 10 cm długości, owalne, zielone, jesienią przebarwiają się na czerwono-fioletowy ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »