Brzoza Ermana 'Holland'

Brzoza Ermana 'Holland' Betula ermanii 'Holland'

25,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.25-80cm

Betula ermanii 'Holland'

   Wysokie, majestatyczne drzewo o jajowatej koronie, osiągające wysokość 10-15 metrów oraz 6-10 metrów szerokości. Roślina posiada matowe, zielone liście, jajowate, podwójnie ząbkowane. Jesienią przebarwiają się na kolor żółty. Termin kwitnienia przypada na miesiąc kwiecień pod postacią niepozornych, żółtozielonych bazi. Drzewo główną swą uwagę przyciąga poprzez bardzo dekoracyjną biało-żółtą,  łuszczącą się korą. Odmiana ta jest w pełni mrozoodporna. Nie jest wymagającą rośliną co do wymagań glebowych, ważne aby podłoże było dobrze przepuszczalne i stosunkowo wilgotne, stanowisko powinno być słoneczne. Zastosowanie: Główną atrakcja tej rośliny są liście oraz kora, która to po opadnięciu liści jesienią odsłania piękny srebrzystożółtawy kolor, dlatego też roślina będzie zachwycać w ogrodzie zimowym. Drzewo jest szczególnie zalecane do średniej wielkości ogrodów, parków oraz zieleni osiedlowej.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys.25-80cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza Ermana 'Holland'

Brzoza Ermana 'Holland'

Betula ermanii  'Holland'    Wysokie, majestatyczne drzewo o jajowatej koronie, osiągające wysokość 10-15 metrów oraz 6-10 metrów szerokości. Roślina posiada matowe, zielone liście, jajowate, podwójnie ząbkowane. Jesienią przebarwiają się na kolor żółty. Termin kwitnienia przypada na miesiąc kwiecień pod postacią niepozornych, żółtozielonych bazi. Drzewo główną swą uwagę przyciąga poprzez bardzo dekoracyjną biało-żółtą,  łuszczącą się ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »