Brzoza pożyteczna 'Jacquemontii Jermyns'

Brzoza pożyteczna 'Jacquemontii Jermyns' Betula utilis var. jacquemontii 'Jermyns'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 90-110 cm

Betula utilis var. jacquemontii 'Jermyns'

  Odmiana brzozy pożytecznej, należąca do rodziny brzozowatych (Betulaceae). Na naturalnych stanowiskach można ją spotkać w Himalajach, od Nepalu, przez Tybet, aż po Chiny Wschodnie, gdzie porasta tereny do wysokości 4500m n.p.m., w lasach oraz przyjmując formy krzewiaste lub drzewiaste. Szybko rosnące, wysokie drzewo osiągającą wysokość 20-25 metrów o jajowatej koronie z luźno ułożonymi gałęziami i często wielu pniach. Kora jest cienka, kredowobiała, gładka, u starszych egzemplarzy może być nieco zaczerwieniona z charakterystycznym łuszczeniem się. Liście ułożone na pędach skrętolegle, delikatnie owłosione, skórzaste o kształcie jajowatym  o szerokiej, klinowatej nasadzie, z ostrym, nieco wydłużonym wierzchołkiem, nieregularnie ząbkowaniu.  Jesienią pięknie przebarwiają się na złocistożółty kolor, a na zimę opadają. Pędy tego gatunku  są brodawkowate i miękko owłosione, w zimie czerwonobrązowe. Drzewo najlepiej sobie radzi na stanowisku słonecznym, jest głównie gatunkiem ruderalnym, co oznacza, że urośnie nawet na słabych, piaszczystych glebach, jest odporna na suszę. Jest gatunkiem całkowicie mrozoodpornym, ale za to bardzo wrażliwy na zasolenia oraz zanieczyszczenia powietrza, dlatego nie nadaje się do nasadzeń w dużych miastach oraz w sąsiedztwie ulic i alei. Zastosowanie: To doskonała roślina ozdobna, polecana do dużych ogrodów, parków i zieleni osiedlowej, szczególnie wartościowa w dużych założeniach naturalistycznych i zadrzewieniach w otwartym krajobrazie. W miastach doskonała do większych zespołów zieleni np. parków czy zieleńców, jako soliter lub drzewo alejowe.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 90-110 cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza pożyteczna 'Jacquemontii Jermyns'

Brzoza pożyteczna 'Jacquemontii Jermyns'

Betula utilis var. jacquemontii 'Jermyns'   Odmiana brzozy pożytecznej, należąca do rodziny brzozowatych (Betulaceae). Na naturalnych stanowiskach można ją spotkać w Himalajach, od Nepalu, przez Tybet, aż po Chiny Wschodnie, gdzie porasta tereny do wysokości 4500m n.p.m., w lasach oraz przyjmując formy krzewiaste lub drzewiaste. Szybko rosnące, wysokie drzewo osiągającą wysokość 20-25 metrów o jajowatej koronie z luźno ułożonymi ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »