Miłorząb dwuklapowy 'Władysław Łokietek'

Miłorząb dwuklapowy 'Władysław Łokietek' Ginkgo biloba 'Władysław Łokietek'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Władysław Łokietek'
Odmiana wyselekcjonowana w poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Charakteryzuje się bardzo wolnym wzrostem, po 10 latach rzadko przekracza 70 cm wysokości, po wielu latach dorasta do 1,7-2 m. Pokrój wzniesiony, nieregularny. Liście drobne, zielone.
Miłorząb dwuklapowy 'Władysław Łokietek' nadaje się na skalniaki, a także do małych ogrodów jako soliter. Może być także sadzony w kompozycjach z niskimi krzewami lub bylinami. Dobrze rośnie na stanowisku słonecznym, preferuje glebę średnio żyzną, umiarkowanie wilgotną, przepuszczalną. Cechuje się dobrą mrozoodpornością.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Władysław Łokietek'

Miłorząb dwuklapowy 'Władysław Łokietek'

Ginkgo biloba 'Władysław Łokietek' Odmiana wyselekcjonowana w poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Charakteryzuje się bardzo wolnym wzrostem, po 10 latach rzadko przekracza 70 cm wysokości, po wielu latach dorasta do 1,7-2 m. Pokrój wzniesiony, nieregularny. Liście drobne, zielone. Miłorząb dwuklapowy 'Władysław Łokietek' nadaje się na skalniaki, a także do małych ogrodów jako soliter. Może być także sadzony w kompozycjach z niskimi ...