Miłorząb dwuklapowy 'Kazimierz Wielki'

Miłorząb dwuklapowy 'Kazimierz Wielki' Ginkgo biloba 'Kazimierz Wielki'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Ginkgo biloba 'Kazimierz Wielki'
Bardzo atrakcyjna i oryginalna odmiana miłorzębu japońskiego, wyhodowana na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Rośnie szybko, dorasta do 10 m wysokości i podobnej szerokości. Jego pędy są długie i grube, przewieszają się, przez co drzewo przyjmuje pokrój płaczący. Charakteryzuje się wyjątkowo dużymi, szerokimi (do 20 cm) liśćmi.
Ta oryginalna, rzadko spotykana jeszcze odmiana może być sadzona w parkach, większych ogrodach, a także jako element zieleni miejskiej lub osiedlowej. Nie ma specjalnych wymagań, dobrze rośnie w przeciętnych warunkach.

Napisz swoją recenzję

Miłorząb dwuklapowy 'Kazimierz Wielki'

Miłorząb dwuklapowy 'Kazimierz Wielki'

Ginkgo biloba 'Kazimierz Wielki' Bardzo atrakcyjna i oryginalna odmiana miłorzębu japońskiego, wyhodowana na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Rośnie szybko, dorasta do 10 m wysokości i podobnej szerokości. Jego pędy są długie i grube, przewieszają się, przez co drzewo przyjmuje pokrój płaczący. Charakteryzuje się wyjątkowo dużymi, szerokimi (do 20 cm) liśćmi. Ta oryginalna, rzadko spotykana jeszcze odmiana może być sadzona w parkach, ...