Jałowiec skalny

Jałowiec skalny Juniperus scopulorum

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Juniperus scopulorum

Gatunek porastający skaliste zbocza gór w zachodnich regionach Ameryki Północnej. Jest gatunkiem zmiennym czasami rośnie jako kilkunastometrowe wąsko stożkowe drzewko, a niekiedy gęstą formę krzewiastą. Bardzo podobny do jałowca wirgilijskiego i w praktyce trudne do rozróżnienia. Wałkowate pędy jałowca skalnego są grubsze i sztywniejsze, a słodkawe szyszkojagody dojrzewają w drugim roku. Do Europy została sprowadzona dopiero w XIX wieku.

Napisz swoją recenzję

Jałowiec skalny

Jałowiec skalny

Juniperus scopulorum Gatunek porastający skaliste zbocza gór w zachodnich regionach Ameryki Północnej. Jest gatunkiem zmiennym czasami rośnie jako kilkunastometrowe wąsko stożkowe drzewko, a niekiedy gęstą formę krzewiastą. Bardzo podobny do jałowca wirgilijskiego i w praktyce trudne do rozróżnienia. Wałkowate pędy jałowca skalnego są grubsze i sztywniejsze, a słodkawe szyszkojagody dojrzewają w drugim roku. Do Europy została ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »