Brzostownica grabolistna 'Pyramidalis'

Brzostownica grabolistna 'Pyramidalis' Zelkova carpinifolia 'Pyramidalis'

38,00 zł

  • Pojemnik C2, C3, C5
  • Model Wys.30-80 cm

Zelkova carpinifolia 'Pyramidalis'

  Drzewo liściaste dorastające do około 8-10 metrów wysokości o jajowatej koronie o masywnym i dość krótkim pniu i wzniesionych konarach, kora jest gładka o szaro-brązowym zabarwieniu. Liście są jajowate o zaostrzonym wierzchołku z nieregularnym ząbkowaniem wzdłuż krawędzi, o kolorze ciemnozielonym,  jesienią przebarwiają się na żółto lub pomarańczowo, czasem w delikatnym odcieniu czerwieni. Kwiaty drobne, zielonawe, bezpłatkowe, bez znaczenia zdobniczego. Drzewo wymaga dobrze przepuszczalnej gleby, lekko zasadowej. Zastosowanie: Roślina szczególnie nadaje się do zastosowania w parkach w pojedynczo na trawnikach, ale i w na otwartej przestrzeni krajobrazu. Drzewo szczególnie dekoracyjne w sezonie jesiennym, gdy liście zaczynają się przebarwiać.

  • Pojemnik C2, C3, C5
  • Model Wys.30-80 cm

Napisz swoją recenzję

Brzostownica grabolistna 'Pyramidalis'

Brzostownica grabolistna 'Pyramidalis'

Zelkova carpinifolia 'Pyramidalis'   Drzewo liściaste dorastające do około 8-10 metrów wysokości o jajowatej koronie o masywnym i dość krótkim pniu i wzniesionych konarach, kora jest gładka o szaro-brązowym zabarwieniu. Liście są jajowate o zaostrzonym wierzchołku z nieregularnym ząbkowaniem wzdłuż krawędzi, o kolorze ciemnozielonym,  jesienią przebarwiają się na żółto lub pomarańczowo, czasem w delikatnym odcieniu czerwieni. Kwiaty ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »