Dereń kanadyjski

Dereń kanadyjski Cornus canadensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys: 15cm

Cornus canadensis

      Krzewinka rozrastająca się szeroko dzięki pędom rozłogowym, tworzy rozległe poduchy, o sezonowych pędach nadziemnych, zamierających na zimę lub pozostających do wiosny gdy zima jest łagodna. Dorasta zaledwie do około 20 cm wysokości. Na szczycie łodyg wyrastają rozety złożone z 6 szerokich, jajowatych liści o wyraźnie zagłębionych żyłkach, dwa spośród nich są większe, osiągają 5 cm długości i 2,5 cm szerokości. Kwitnie w czerwcu. Kwiaty drobne, białe, średnicy 2 mm, otoczone 4 okazałymi, jajowatymi, białymi podsadkami, wyglądającymi jak płatki okwiatu, długości do 1,2 cm i szerokości do około 1 cm. Owoce średnicy 0,5 cm, zebrane w owocostany, są jaskrawoczerwone i jadalne. Pochodzi z północno-wschodniej Azji i Ameryki Północnej, gdzie rośnie w górskich lasach iglastych. Lubi wilgotne i chłodne stanowiska oraz kwaśne gleby.
      Zastosowanie: Bardzo cenna roślina okrywowa, szczególnie pięknie wygląda sadzona pod drzewami, w ogrodach leśnych. Doskonale nadaje się do sadzenia w małych ogrodach przydomowych.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys: 15cm

Napisz swoją recenzję

Dereń kanadyjski

Dereń kanadyjski

Cornus canadensis       Krzewinka rozrastająca się szeroko dzięki pędom rozłogowym, tworzy rozległe poduchy, o sezonowych pędach nadziemnych, zamierających na zimę lub pozostających do wiosny gdy zima jest łagodna. Dorasta zaledwie do około 20 cm wysokości. Na szczycie łodyg wyrastają rozety złożone z 6 szerokich, jajowatych liści o wyraźnie zagłębionych żyłkach, dwa spośród nich są większe, osiągają 5 cm długości i 2,5 cm szerokości. ...