Brzostownica grabolistna 'Verschaffeltii'

Brzostownica grabolistna 'Verschaffeltii' Zelkova carpinifolia 'Verschaffeltii'

38,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wysokość: 35-70 cm

Zelkova carpinifolia 'Verschaffeltii'

   Niewielkie drzewo a częściej nawet krzew dorastający do około 2-4 metrów wysokości o owalnej koronie. Zdecydowanie walorem dekoracyjnym tej rośliny są owalne liście z widocznymi nerwami, brzegi liścia są głęboko ząbkowane o ciemnozielonym kolorze. Jesienią liście przebarwiają się na kolor żółty. Kwiaty bardzo drobne, bez waloru dekoracyjnego. Wymaga żyznych wilgotnych i żyznych gleb, najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych w miejscach zacisznych i osłoniętych od wiatru. Roślina nie jest w pełni odporna na mróz, wskazane jest okrycia pnia na zimę. Zastosowanie: Typowe drzewo nadające się do nasadzeń parkowych, polecane również do ogrodów przydomowych ze względu na ładny pokrój i  bardzo dekoracyjne liście.

  • Pojemnik C2
  • Model Wysokość: 35-70 cm

Napisz swoją recenzję

Brzostownica grabolistna 'Verschaffeltii'

Brzostownica grabolistna 'Verschaffeltii'

Zelkova carpinifolia 'Verschaffeltii'    Niewielkie drzewo a częściej nawet krzew dorastający do około 2-4 metrów wysokości o owalnej koronie. Zdecydowanie walorem dekoracyjnym tej rośliny są owalne liście z widocznymi nerwami, brzegi liścia są głęboko ząbkowane o ciemnozielonym kolorze. Jesienią liście przebarwiają się na kolor żółty. Kwiaty bardzo drobne, bez waloru dekoracyjnego. Wymaga żyznych wilgotnych i żyznych gleb, najlepiej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »