Brzostownica japońska 'Green Veil'

Brzostownica japońska 'Green Veil' Zelkova serrata 'Green Veil'

38,00 zł

  • Pojemnik C2, C5
  • Model Wys.60-150cm

Zelkova serrata 'Green Veil'
Nowa odmiana brzostownicy japońskiej dorastająca do 15 m wysokości i 8 szerokości. Charakteryzuje się umiarkowanym wzrostem i łukowato przewieszającymi się gałęziami, które tworzą wąską koronę. Liście wiosną jasnozielone, jesienią przebarwiają się na różne odcienie czerwieni, żółci i pomarańczu. Wczesną wiosną na pędach pojawiają się zielone, niepozorne kwiaty.
Wymagania typowe dla gatunku: dobrze rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych, wilgotnych, chociaż jest też tolerancyjna na suszę. Młode rośliny w chłodniejszych rejonach Polski wymagają zabezpieczenia na zimę, dorosłe są mrozoodporne.
Ze względu na intensywną zieleń liści, ciekawy pokrój i bardzo dekoracyjne przebarwienia jesienne, brzostownica japońska 'Green Veil' świetnie nadaje się do nasadzeń w eksponowanych miejscach, a także doskonale sprawdza się w parkach i wzdłuż alej.

  • Pojemnik C2, C5
  • Model Wys.60-150cm

Napisz swoją recenzję

Brzostownica japońska 'Green Veil'

Brzostownica japońska 'Green Veil'

Zelkova serrata 'Green Veil' Nowa odmiana brzostownicy japońskiej dorastająca do 15 m wysokości i 8 szerokości. Charakteryzuje się umiarkowanym wzrostem i łukowato przewieszającymi się gałęziami, które tworzą wąską koronę. Liście wiosną jasnozielone, jesienią przebarwiają się na różne odcienie czerwieni, żółci i pomarańczu. Wczesną wiosną na pędach pojawiają się zielone, niepozorne kwiaty. Wymagania typowe dla gatunku: dobrze rośnie na ...