Cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball'

Cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball' Chamaecyparis pisifera 'Spaan's Cannonball'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Chamaecyparis pisifera 'Spaan's Cannonball'

Dość młoda odmiana, która można powiedzieć, że dopiero wchodzi na polski rynek roślin ozdobnych. Wyróżnia się bardzo karłowym charakterem wzrostu, trudno jest określić maksymalne rozmiary rośliny, ale po długiej uprawie może osiągać 1 metr wysokości. Młode osobniki formują kształt najczęściej kulisty lub lekko jajowaty, starsze rośliny mogą wypiętrzać się i wykształcać lekko zaznaczoną szeroko stożkowatą koronę. Rośnie bardzo wolno, przyrosty roczne osiągają 1-3 cm, do tego są mocno rozkrzewione przez co korona jest niezwykle gęsta – wygląda praktycznie jak roślina regularnie formowana.

 

Nadaje się do sadzenia w pojemnikach na wszelkiego rodzaju tarasach, w miejscach reprezentacyjnych. W ogrodzie współgra idealnie ze ściśle karłowymi odmianami w środowisku na przykład ogrodu skalnego. W większych ogrodach może lekko gubić się wśród innej roślinności, w efekcie czego odmiana ta będzie mało zauważalna, zasłonięta przez inne rośliny. Jednakże dość dobrze sprawdzi się sadzona w mini klombach, w ogrodach mniejszych, przydomowych, gdzie rozmiar docelowy rośliny jest jednym z głównych kryteriów doboru. Nie wymaga specjalnej gleby, ważne aby była zdrenowana i nie przesychała na długie okresy. Stanowiska raczej słoneczne, w cieniu, szczególnie w miejscach wilgotnych mogą zamierać części pędów.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Napisz swoją recenzję

Cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball'

Cyprysik groszkowy 'Spaan's Cannonball'

Chamaecyparis pisifera 'Spaan's Cannonball' Dość młoda odmiana, która można powiedzieć, że dopiero wchodzi na polski rynek roślin ozdobnych. Wyróżnia się bardzo karłowym charakterem wzrostu, trudno jest określić maksymalne rozmiary rośliny, ale po długiej uprawie może osiągać 1 metr wysokości. Młode osobniki formują kształt najczęściej kulisty lub lekko jajowaty, starsze rośliny mogą wypiętrzać się i wykształcać lekko zaznaczoną ...